| Andreeashine a întrebat:

Am o problema cu pielea,ma mananca ingrozitor de tare in fiecare seara. Daca ma scarpin de inroseste si se formeaza niste brobonele care trec dupa aproximativ o ora.Tin sa mentionez ca eu ma epilez numai cu lama,deoarece nu ma pot=
acomoda cu ceara, din cauza ca trebuie sa astept pana creste parul. Si am realizat ca ma mananca mai tare dupa ce fac sedintele de masaj anticelulitic si biostimulare.Imi puteti spune va rog care este cauza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Auslesse a răspuns:

Probabil de la epilarea cu lama ti se intampla chestia asta...nu stiu ce sa zic...
pentru inceput, incearca crema de galbenele sau aloe vera si vezi ce rezolvi. oricum, galbenelele si aloe vera calmeaza zonele respective.
si nu te mai scarpina ca mai rau faci! abtine-te! de la scarpinat s-ar putea sa ramai cu semne pe piele.