| Sara2 a întrebat:

Vreau să-mi cumpăr parfumul perfect, impecabil, divin. Ce îmi recomandați? Aș dori mai multe parfumuri pentru că ph-ul pielii e diferit de la o persoană la alta. De exemplu dolce gabana - the one pe mine e groaznic, și toată lumea îl laudă. Deci aștept recomandări. Aș dori să fie ceva unic

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Parfumul se cumpara doar incercandu-l pe propria-ti piele.
Ca atare, te sfatuiesc sa vizitezi magazinul de parfumuri si sa incerci in fiecare zi, sau cand ajungi, cate 2 parfumuri, testandu-le pe incheietura mainii tale.
Dupa 10 minute, daca parfumul inca permsista si nu-si schimba mirosul, inseamna ca este bun pentru tine.
Nu are importanta ce-ti recomandam noi, ca tu trebuie sa le mirosi si sa le testezi la fata locului.

| relian a răspuns:

Pt femei cel mai bun parfum este Coco Chanel Mademoiselle, nu cred ca este femeie sa nu-i placa, ori sa fie groaznic cum spui tu.

Pt barbati cel mai tare parfum ce eu am incercat este cel de la Abercrombie & Fitch -Fierce, ca asta nu mai exista. Pote fi folosit si de fete.Singura chestie ca dezavantaj este ca nu persista f mult timp.Dar ca si parfum cred ca e cel mai bun.Incearca si dupa sa spui cum ti se pare.
Nu stiu in RO nu gasesti, trebuie sa cumperi online, ma refer Fierce, cred ca majoritatea romanilor nici nu au auzit, dapai sa mai si foloseasca.Ce spui tu pe aici dolce cabana si povesti de astea sunt pantaloni scurti laughing
Fa rost de un parfum de la Arbrecombie si dupa mai stam de vorba.

| NLS a răspuns:

Https://www.fragrantica.com/......13052.html

Parfumul perfect nu exista, dar il poti incerca pe cel din linkul de mai sus.
E foarte aproape.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Era o tipa care avea in Bucuresti un magazin de parfumuri unde iti personaliza in functie de preferintele tale, dar era scumpa-n draci.

| flixbuster a răspuns:

Deci cel mai perfect, impecabil si divin parfum este mirosul de iapa muncita si asudata - daca intelegi ce vreau sa spun. Este cu adevarat unic (fiind caracteristic fiecarei iepe) si doar pentru cunoscatori big grin

| Uvox a răspuns:

Păi ne spui si cati ani ai?
Ca sa nu primești recomandări pentru femei și tu sa ai 15 ani. Sau invers.
happy

| FruttiFresh300 a răspuns:

Dacă vrei sa fie unic, perfect, impecabil și divin pentru tine, îți poți crea propriul parfum.
Spală-te cu apă și săpun!