| Lindsey a întrebat:

Vreau să-mi fac a doua gaură în ureche singură, ce mă sfătuiți?

Răspuns Câştigător
| RandomGirl a răspuns:

Eu mi-am facut singura 2 gauri in urechi acasa, cu acul, fara niciun desinfectant.
Nu m-a durut atat de tare, adica a fost o durere acceptabila.
Idea este ca eu mai avusem gauri in urechi in urma cu 5-6 ani, dar mi se astupasera pentru ca am renuntat sa mai port cercei din cauza ca ma dureau foarte tare urechile. Am fost la un salon unde mi-au dat gauri in urechi cu un pistol, au folosit un gel special, dar cred ca mi s-au infectat sau ceva de genul pentru ca ma durea ingrozitor.
Cand mi-am dat gaurile singura, in urmatoarele zile nu m-au durut deloc urechile si chiar nu am regretat alegerea facuta.
Un mic sfat, daca te duci la salon este foarte important ca sa porti niste cercei medicinali sau in cel mai bun caz din aur. Te-as mai sfatui ca in primele 6 luni sa nu porti deloc bijuteriile din inox, tinichele pentru ca este foarte posibil sa faci o infectie.
De asemenea sa nu iti scoti cerceii pentru ca s-ar putea sa ti se astupe gaurile.
Multa bafta.

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Te sfătuiesc să mergi la un salon, acasă este dureros și riști să te infectezi.
Pa, pa.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Daca dai de cine nu trebuie la salon e mai sigur acasa si nu risti sa dai impresia ca-ti creste a doua ureche pentru ca a fost gaura data prost.
Pa, pa.

| Legiuitoarea a răspuns (pentru anonim_4396):

Bună.
Asta este părerea ta. Și acasă te poți infecta.
Pa, pa.

| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Sfatul meu e sa nu ti-o faci singura acasa deoarece e foarte posibil sa nu o faci bine si sa te doara foarte tare + ca se poate infecta. Asa aca cel mai bine ste sa te duci la un specialist, mai bine dai niste bani si sti ca iti iese ceva bine decat sa faci experimente pe propriul corp.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa dezinfectezi locul bine si cercelul medicinal sa fie fiert inainte si dupa bagat in spirt.

| Yasmyn07 a răspuns:

Pai sa ai grija si cred ca este cel mai sigur sa mergi la un specialist sau sa te ajute un parinte sau o ruda!happy