| AdrianaB1 a întrebat:

Vreau sa-mi fac a doua gaură în ureche, sincer nu știu unde s-o fac să arate mai bine, unde să-mi pun un pierce cu o pietricică. Gaura îmi doresc să o fac singură cu pistoul de unică folosință comandat de pe Joom, dacă ați văzut.

Credeți că o să am probleme, infecții? Cine a trecut prin astfel de situații, ce mă sfătuiți?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca folosesti pistol de calibru mai mare, atunci sigur nu vei avea problema cu infectia! laughing

| curioasa210 a răspuns:

Mai bie ai merge la un specialist

| petrutap96 a răspuns:

Buna! Chiar daca aparatul poate fi sterilizat sau are parti componente de unica
folosinta, daca este utilizat incorect, există riscul de transmitere a unor boli.Aceste instrumente sunt create pentru un anumit tip de ureche, cu dimensiuni
standard. Nu toata lumea are insa acelesi dimensiuni si de aceea
uneori este destul de greu de relizat un piercing reusit cu pistolul. Procesul
de vindecare este adesea mai dificil tocmai din cauza acestei standardizari a aparatului.