| pinkqueen98 a întrebat:

Vreau sa-mi fac ceva suvite colorate.[albastru de metil sau altceva.] cu ce pot sa mi le fac si ce culori as obtine?[nu permanent ceva care sa se duca repede dupa a doua a treia spalareon the phone multumesc!

2 răspunsuri:
| AikkoxD a răspuns:

Albastrul de metil prinde foarte bine pe blond/şaten şi pe brunet iese un albastru închis. După a 2-a spălare se face spre verde iar la a 3-a sau a 4-a spălare se duce de tot. Nu-ţi dăunează deloc părului, şi îl aplici cu o vată îmbibată în soluţie, direct pe şuviţe. Dacă eşti blondă (sau ai şuviţe decolorate) şi vrei să iasă un fel de turcoaz, îl diluezi puţin cu apă. Acelaşi lucru şi cu violetul de genţiană, doar că el nu-şi schimbă nuanţa pe păr şi se ia la 3-4 spălări. Nu te face cu nuanţator/spray că îţi strici părul.

| didicriss a răspuns:

Gasesti la farmacie vopsele temporare care se duc la a3-a sau a4-a spalarehappy