| Edyez a întrebat:

Vreau sa-mi fac flash in ureche, am gaura de cercel deja, daca incep cu unul de 4 și nu de 2 oare are ceva?

5 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Întotdeauna m-am întrebat de ce-și pun oamenii flesh-uri.
La modul cel mai serios, fără nici o urmă de mișto, chiar sunt curios.

Explică-mi și mie de ce alege un om de bunăvoie să-și mutileze urechea. Înțeleg cerceii, înțeleg piercing-urile în buric, înțeleg tatuajele, înțeleg tot felul de lucruri, nu sunt un bunic de 90 de ani. Dar flesh-urile sunt de-a dreptul o formă de auto-mutilare.

Și atunci încerc să înțeleg motivația... Este pentru că ai impresia că devii mai atrăgător dacă ai o gaură uriașă într-o ureche și un lob atârnând aproape desprins de corp? Este o exprimare a spiritului rebel? Este o declarație de independență? Este dorința de a ieși cu orice preț în evidență?

Repet, chiar nu întreb la mișto, sunt curios ce motiveaza un om să facă asta, și nu am chef să opresc oamenii cu flesh-uri pe stradă să-i întreb.

| Edyez explică (pentru johnnny123):

Salut, nici mie nu mi plac cele de dimensiuni prea mari că arată ciudat, însă și la 18 cat vreau eu sa ajung maximum e o gaura mai maricia până la urmă, ideea in sine e ca, pur și simplu nu vei înțelege vreodată, e o chestie care mie îmi place și ție nu, eu înțeleg perfect punctul tau de vedere, dar nu ai cum sa mi-l schimbi pe al meu sau pe al altuia sau invers( eu sau altul care are/vrea sa și pună pe al tau). Oricum nu e ceva de smecherie, rebelitate sau sa par cool, poate unii de aia își pun cercei își fac tatuaje etc, eu personal ce port, ce fac, cum sunt, ce mănânc, ce gaura îmi fac, le fac după cum îmi convine, nu voi face o chestie doar sa fiu ca alții pentru ca e viața mea și nu trebuie să trăim după deciziile altora în legătură cu anumite acțiuni, sper că m-ai înțeles.

| johnnny123 a răspuns (pentru Edyez):

Deci pur și simplu consideri că forma naturală a urechii poate fi radical îmbunătățită printr-o gaură uriașă. Ai perfectă dreptate, nu voi putea înțelege vreodată.

| Edyez explică (pentru johnnny123):

Nu îmbunătățită. da, ideea e ca daca nu e oricum prea mare, gaura se reface, eu vreau sa ajung pe la 10-12mm și cunosc persoane la care li s-a făcut la loc de tot pe la mărimi de genul. Ideea nu era că ți îmbunătățește urechea, pur și simplu unora le place și unora nu, that's the point.

| OctavianSps a răspuns:

Nu are nimic dar sa nu il fortezi.