| jeleuriursuleti a întrebat:

Vreau sa-mi fac niste suvite colorate. ma gandeam la verde sau mov, dar mama zice ca la salon costa mult, credeti ca merita sa risc singura? Nu m-am mai vopsit niciodata, mama zice ca nu e bine ca-mi stric parul, voi ce ziceti?

6 răspunsuri:
| andreiandre a răspuns:

Buna depinde cate suvite vrei sa iti faci. Dacca vrei sa iti strici parul fatile acasa laughing))iti explic daca vrei cum se fac suvitele si daca crezi ca reusesti fatile acasa tongue. Iti sectionezi capu daca ai parul lung. Il sectionezi de deasupra urechi spre spate
si iti iei o suvita mai subtire pe care ori o faci toata ori cu un piaptan de suvite il mai sectionezi o data. Dupa piepteni suvita bine de tot tongue. pui un staniol in spatele suvitii si aplici vopseaua, dupa mai piepteni suvita inca o data si impaturi staniolul. Faci miscarea asta pana unde vrei tu cate suvite vrei tu. Sau ar mai fi o cale mai simpla ii o casca speciala pentru suvite.Ti-o pui pe cap si iti scoti cu un ac suvitele cate vrei tongue si aplici vopseaua. Si dupa iti impaturi capu in staniol

| onik91 a răspuns:

Are dreptate mama ta

| myyno a răspuns:

Buna. si eu am avut bretonul verde si mi-am luat un decolorat de par l-am aplicat am asteptat; m-am spalat(a devenit blond) dupa care am aplicat albastru demetil si am stat cateva minute m-am spalat din nou si gata este verde, iar pentru mov in loc de albastru demetil aplici violet degentiana! le gasesti la farmacii! si nu te costa decat in jur de 20 de lei funda

| craniul a răspuns:

Ca e bine salo fopsesti

| GlontulAreMereuDreptate a răspuns:

Fa`te curcubeu

| dydutsa96 a răspuns:

Fate cu violet de gentiana...e natural de la farmacie costa 2 lei...o sa ti iasa negru cu ref; exii mov e super