| ndr2000 a întrebat:

Vreau sa-mi fac un tatuaj, din cauza acestuia m-am despartit de prietenul cu care am avut o relatie bazata mai mult pe nervi decat sentimente calde, m-am certat cu mama si tata, cel care mi-a dat banii e indiferent. Dati-mi argumente pro si contra, excluzand orice motive de ordin religios, etic sau "ai sa regreti mai tarziu." Respectiva opera de arta costa cam 3600 de lei si nu e tipica unei "domnisoare care se respecta", vorba mamei.

Răspuns Câştigător
| chelutzul a răspuns:

Dca spui ca e 3600 lei tatuajul banuiesc ca e destul de mare...dar daca tie iti place go on, just do it.si eu is tatuat si le consider opere de arta nu doar un desen aplicat pe piele

4 răspunsuri:
| 211wasgnij a răspuns:

Vorba celor de la nike: just do it!

| MissCupcake_7313 a răspuns:

Pai daca relatia cu prietenul tau era bazata pe nervi ...bine ca v-ati despatit.Iar daca tatuajul tau va fi gigantic logic ca nici parintii nu sunt de acord.In principal tatuarea nu are mari riscuri cum presupun ca sti dar tatuajul pe care ti doresti costa si el cam mult.Gandestete cum le va pica parintilor tai atunci cand toate babele de la bloc o sa te comenteze pe tine, si plus ca in Romania sunt inca multi oameni cu prejuecati.Din start vei fi privita altfel de ceilalti in general ca o ciudata.Gndestete la un un tatuaj mai mic si intr-o zona mai putin expusa.Pa pa!

| maya1030 a răspuns:

Parerea mea e ca ar trebui sa faci ce ti-ai pus in gand, ca doar o viata avem...ce *** nici pe asta nu o putem trai.

| Dragosh_4458 a răspuns:

Daca ai loat deja deciziile astea, te'ai certat cu familia prietenul etc. si mai ales sfaturile unei mame... cu ce te'am putea ajuta noi cu niste simple raspunsuri?tongue eu cel putin as fi contra. Sincer nu se merita incearca sa faci un pact daca esti asa de pasionata vorbeste. ajunge la un pact daca imi fac unu mai micut e ok? sau alte metode incat sa te imparti big grin ca totusi pentru un tatuaj nu se merita! Iti place sa fii independenta ca orice fata, dar incearca sa intelegi ca e mai importanta familia si daca ai ajuns la alegerea de ati face un super tatuaj si mare inseamna ca te'au rasfatat foarte mult. Pentru ca mereu vrei mai mult, asa e omul! Exemplu o fata care are un tata comunist grav si o mama rea si o bate mereu si care nu o lasa sa isi traiasca copilaria o tine "legata", nu i'ar trece prin cap sa isi faca un tatuaj si nici nu ar putea sa treaca peste vorba parintilor. Asa ca tu macar fi simtita si asculta'i pentru ca iti vor binele orice s'ar intampla si in plus au fost si ei de varsta ta si stiu cum e cu tentatiile si toate chestiile caare tie ti se par interesante lor li se par normale pentru ca au trcut prin asta si stiu ca nu e bine thinking in fine faci ce vrei sper ca raspunsul meu a fost de folos.