| hatelife a întrebat:

BUNA tuturo! azi e ziua mea! e cea mai urata zi din viata mea! m-am despartit de prietenul meu, m-am certat cu mama de dimineata, cu tata acum, nu mai stiu ce sa mai fac! imi vine sa mor! prietenul meu nici macar la multi ani nu mi-a spus ...era prea ocupat! nici nu ii pasa de mine! ce pot face dau funda!

5 răspunsuri:
| Dropsyyy a răspuns:

Draga ''hatelife'', eu cred ca cea mai buna solutie ar fi sa incerci sa rezolvi problema, adica sa.ti ceri scuze de la toti. Eu cred ca te.ai asteptat sa te trateze toti ca pe o regina azi de ziua ta e normal, dar poate ca ei nu au avut de gand sa te trateze asa. Deci, eu zic sa incerci sa rezolvi tu singura problema sau sa lasi lucrurile sa se rezolve de la sine(poate vor veni ei si iti vor cere scuze). Iti urez mult succes!

| Bellatris a răspuns:

Hei, la multi ani in primul rand. Nu trebuie sa iei lucrurile chiar asa de tragic. Prietenul tau e cam insensibil si iti poti da seama dupa gestul de azi cam cat merita el sa ii mai vorbesti in viitorul apropiat. Dar parintii tai sunt langa tine, chiar daca ati avut discutii si azi. Sunt sigura ca nu asta a fost intentia lor. Din moment ce ziua a cam trecut, fa-ti singura cadou un film bun pe fotoliul preferat impreuna cu un bol mare de pop-corn. Iti va ridica moralul. happy

| Anonymus_4606 a răspuns:

La multi ani! :* In primul rand, despartirea de prietenul tau chiar de ziua ta o poti considera un cadou. Daca nici sa-ti spuna "la multi ani" nu s-a deranjat, ceea ce nu dura mai mult de 5 minute (asta daca mai lungea vorba si mai spunea si alte urari), inseamna ca intr-adevar este un derbedeu care nu te merita deloc! Mergi mai departe si fii fericita ca nu ai mai stat langa o astfel de persoana care nu e demna de atentia ta, din moment ce el nu ti-o ofera pe-a lui! Vei gasi pe altcineva mai bun care te va aprecia! Cat despre certurile cu parintii tai, se vor rezolva :* cu siguranta nu au vrut sa te faca sa te simti asa chiar de ziua ta, dar daca tu ai avut o stare proasta, nu s-au putut evita, deoarece probabil ti se parea ca nimanui nu-i pasa de tine mai ales in ziua aceasta importanta pentru tine. Dar crede-ma, parintii tai te iubesc si le pasa, numai ca probabil nu au stiut cum sa-si exprime sentimentele si poate ca nu au stiut cum sa-si stapaneasca nervii, din moment ce v-ati certat! Va fi bine:*

| Anna_8402 a răspuns:

Trebuie sa te gandesti la tine. Nu stiu de ce te-ai despartit de prietenul tau sau de ce te-ai certat cu parintii,insa daca la baza certurilor nu sunt lucruri majore poti incerca sa vorbesti cu ei. Incearca sa te gandesti mai mult la parinti decat la prieten, de ei vei avea intotdeauna mai multa nevoie. Si daca prietenul tau era atat de ocupat incat nu a putut sa-ti spuna un simplu "La multi ani!", inseamna ca nu te iubeste si nu te merita. Iti doresc succeshappy si La multi ani!

| hatelife explică:

Scz greselile,...