| Anonimus120 a întrebat:

Vreau sa-mi spuneti daca ma machiez prea mult la scoala! (liceu)
Deci ..nu folosesc fond de ten,ci : imi conturez subtil sprancenele cu creion,rimel,creion alb pe linia apei (tus cateodata ), strugurel/ruj/gloss (nuante nude ) si putine perle in obraji.
Vreau sa stiu daca sa mai renunt la ceva sau nu.
fundita love struck

Răspuns Câştigător
| wonderwoman123 a răspuns:

E prea putin. Lasa profesorii sa zica ce vor. Eu le arătăm degetul in fata anul trecut la liceu.
Daca îți plac lookul natural si luminos, folosește highlighter ( preferatul meu e Mac Soft and Gentle, da un look strobing si sănătos) si o conturare cremoasa fixata cu bronzer( recomand pentru asta Hoola de la Benefit). Sa nu folosești blush decât in machiajele de seara sau daca îți place alege unul cu pigmentie medie ( recomand pechy kine de la Mac).
La ochi pur si simplu pui concealer si fixeri cu pudra translucida sau fard de culoare pielii, aplici un fard sidefat deschis pe pleopă mobila, bronzer in pliu si in coltul exten un fard maro închis, iar sub ochi bronzer.
Si un pic pont pentru gene, daca ai gene rare, după ce te dai cu rimel aplica pe linia de sus un creion negru ca sa arate mai dese.

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Daca nu e strindenta culoarea rujului sau tusul prea exagerat, nu, mi se pare foarte ok desi nu prea e bine sa folosesti rimel zilnic. Nu e un produs foarte prietenos pentru ochi. happy

| Happy33 a răspuns:

Nu... e ok

| Blekz a răspuns:

Nu te machia deloc

| wonderwoman123 a răspuns (pentru Blekz):

I-a exemplul meu. O fata cu cearcăne maro, cu ochii prea mici, pete pe fata, sprancene aproape inexistente, cu gene minuscule, cu buzele mici si nas cu nara mai mare ca alta.
CE E FRUMOS LA ASTA? CUM SA IES AFARA?

| NicuPega a răspuns:

De ce te machiezi? O fata frumoasa este naturala, nu cu glet pe fata. Sincer prefer o fata care este nemachiata.