| Madutsa_5325 a întrebat:

Vreau sa slabesc neaparat in zona picioarelor.
Nu sunt foarte grasa dar nu imi place cum arat... O dieta se poate?happybig grin

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai nevoie de o dieta,ci doar de putina atentie la alimentatie(elimina pe cat posibil din aceasta produsele fast-food,mezelurile si alte preparate,dulciurile,chips-urile, sucurile si alte porcarii din comert si nu consuma in cantitati mari nuci, alune sau fistic.In rest, mananca incet si mesteca bine mancarea si bea minimum 2 l de apa zilnic; consumata inainte si dupa masa,in special, aceasta mentine senzatia de satietate mai mult timp).In schimb, ceea ce te va ajuta cel mai mult va fi miscarea.Pentru a slabi in zona picioarelor si nu numai, ajuta alergatul.Pentru a obtine rezultatele dorite, alearga zilnic 20-30 de minute, cu viteza medie.Succes.

2 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

Dieta cea mai buna: Fa sport [ inoata, danseaza, mergi cu rolele, etc.] si nu manca fast food, a da si mesele sa fie regulate mereu la aceeasi ora.

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Baga carne, calciu si proteine laughing