| anonim22378 a întrebat:

Helpsad vreau sa slabesc(13 ani) neaparat (abdomen)as vrea ceva nu neaparat dieta ceva sfaturi nu pot sa zic ca sunt grasa dar am putina grasime pe aici pe colo daca se poate ceva exercitii zilnice ceva de genu:incalzire apoi abdomene samd.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ioanaa28 a răspuns:

Sunt necesare :
1. Miscarea.
2.Alimentatia sanatoasa.
Ocupate cu aceste 2 criterii si vei fi bine.
Sa slabesti fara miscare nu se poate. Daca vrei sa slabesti la abdomen fa cateva abdomenewinking.
Si eu am tot 13 ani si ma pricep in domeniul,,Medicina-Dieta"winking.
Pentru a nu face intindere este bine sa te incalzesti.
Pentru inceput se incarlesc bratele, apoi trunchiul, apoi picioarele.
Poti incepe cu alergare usoara(desigur dupa incalzire) si apoi abdomene.
In ceea ce priveste dieta...nu sarat,nu dulce(dar nici fara. foarte foarte putin). Cat mai multe fructe si legume, mese regulate si nu foarte incarcate-fructe, legume si alte chestii dar nu grase...
Daca o sa-mi asculti sfaturile o sa vezi progrese...
P.S.big grinecat sa dai bani pe creme naturiste cu efecte secundare mai bine tii dieta si faci miscarewinking...nu doar vei slabi si vei fi mai sanatoasa.
Sper ca te-am ajutatwinking kiss

1 răspuns:
| Shiver a răspuns:

Exista la magazinele naturiste o crema pe baza de ardei iute impotriva celulitei, eu o folosesc si da roade... PFERDE BALSAM