| adybitals a întrebat:

Vreau sa slabesc si ce trebuie sa fac? vreau detalii.

Răspuns Câştigător
| Meryem027 a răspuns:

Pai. in primul rand, trebuie sa ai rabdare si sa nu te lasi chiar daca rezultatele n-o sa se vada asa de repede.Trebuie sa nu mananci dupa ora 6, fara dulciuri, bei multa apa plata ( ~ 2 l/zi), multe salate, fara prajeli.Ca sa te ajute si mai mult, faci sport(conteaza!). Iti alegi un sport pe care sa-l practici cu drag si in acelasi timp sa iti fie de ajutor.Si multa ambitie, nu uita. Te-am pupat!

9 răspunsuri:
| BlueEyes a răspuns:

Buna! Trebuie sa ai grija ce mananci, fara grasimi, fara dulciuri, nu mai mananci dupa 6 seara, bea multa apa(2 litri pe zi e suficient), fa sport timp de 30 min pe zi(poti si mai mult, desigur). Poti sa accesezi www.forum.slabute.ro,iti faci un cont acolo si vei gasi raspunsurile la toate intrebarile tale legate de slabire.Succes!

| cristina a răspuns:

Pai gasesti pe net o mie si una de diete
uita-te si vezi cam pe unde te-ai incadra
vezi ce alimente iti plac si ce nu ca sa stii ce dieta poti tine
e simplu daca vrei asta intr-adevar
si alearga si eu fac la fel
succes:*

| AddaXD a răspuns:

Pai e simplu sa slabesti si nu iti trebuie nu stiu ce regim pentru asta:
1. daca exista activitati care iti provoaca foarte repede foame e bine sa renunti la acele activitati. de exemplu mie mi se face foarte repede foame cand stau degeaba asa ca incerc sa nu mai stau degeaba
2. incearca in fiecare zi sa alegi. poti de exemplu sa alergi o ora dimineata o ora mai pe la pranz si o ora seara.
3. fa abdomene. ele te vor ajuta sigur sa slabesti
4. mananca multe fructe si legume
5. nu manca alimente ce contin mult zahar
6. nu manca la ore foarte tarzii
7. scade din deserturi
8. nu manca in cantitati mari

asa poti slabi happyhappyhappy
eu oricum fac astea si asa ca sa ma mentin in forma happy

| christina1370 a răspuns:

Buna:)

Eu am slabit cam 12 kg si din propria experienta iti spun ca trebuie sa mananci sanatos, fructe si legume, chiar si dulciuri, insa cu masura eu m-am ghidat in special pe faptul ca nu trebuie sa mananc mai mult de 30g carbohidrati pe zi, deci am mancat cam de toate in afara de fainoase. Cu sportul nu am prea exagerat. insa e ideal sa faci si sport pentru ca pielea se lasa si apar vergeturi si altele asa ca e ok sa faci miscare. Nu manca nimic dupa 19:00 - e regula de aur. si incearca sa iti propui in target realist si sa te bucuri de fiecare suta de grame data jos, nu cu ciocolata sau bere ci un pahar de apa plata:)
multa bafta

http://www.starszone.eu/membrii.php?id=6182
xoxo

| lol1232 a răspuns:

Faci sport iti recomand.

| Dăă a răspuns:

Mananca putin si des si sa mananci salate sa nu bei sucuri decat apa plata fara prea multe dulciuri mai tarziu de ora 18:00 nu mai mananci nimic si faci sport

| alexutya a răspuns:

Stop eating girl