| rrrrr a întrebat:

Vreau sa slabesc happy
Cum facccc?
Ce trebuie sa fac?

7 răspunsuri:
| AnnaDee a răspuns:

Hei.
Daca vrei sa slabesti, nu manca fast-food, junk. Mananca numai legume, nu in prea mult ulei, redu sau elimina consumul de sucuri (cele naturale sunt binevenite) si fa exercitii fizice regulat, in fiecare zi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Elimina din alimentatie produsele fast-food,mezelurile si alte preparate,dulciurile,chips-urile,sucurile si alte porcarii din comert si nu consuma in cantitati mari nuci,alune sau fistic(in rest poti manca cam orice,atata timp cat nu depasesti necesarul).In rest,mananca incet si mesteca bine mancarea si bea minimum 2 l de apa zilnic(consumata inainte si dupa masa,in special,aceasta mentine senzatia de satietate mai mult timp).Portiile trebuie sa fie medii,nici prea mult,nici prea putin(astfel vei asigura organismului energia necesara si vei preveni aparitia multor complicatii).Cea mai importanta,in schimb,este miscarea.20-30 de minute de alergare/zi,cu viteza medie,te vor ajuta sa slabesti frumos,treptat si sanatos.Succes.

| cυρcαкє a răspuns:

Buna!

Pai mai intai trebuie sa renunti la fast food-uri si la mancarea ce contine grasime, si sa mananci fructe, legume (etc) stii tuhappy. Practica cat mai mult sport (cel putin 30 min/zi).
Eu fac doar sport si sunt destul de slaba, adica nici prea slaba si nici prea grasa.

Sper ca te-am ajutat.Bye!

| Anche a răspuns:

Ssspppppppoooooorrrrrtt

| SmekerasuxD a răspuns:

Daca vrei sa slabesti nu mai manca paine multa, iesi afara si alearga du-te la un curs de inot(cea mai rapida cale) si nu mai manca seara

| Crpmd a răspuns:

CE varsta si cate kg ai?

| SynDia a răspuns:

Daca ai vrea sa slabesti practica urmatoarele : sa nu mai mananci seara, daca nu poti sa te abti de la paine, mananca paine neagra si las`o pe cea alba la oparte, fa sport alearga seara pe racoare vre`o jumatate de ora. si fa un sport pe care ti`l place tie love struck Sper ca ti-am fost de ajutor love struck