| anonim_4396 a întrebat:

Vreau şi eu o dietă pentru un abdomen plat. Poate un meniu happy. Mulţumesc :**

6 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Sall. Fara dieta....numai exercitii abdomen, si alergari.

Răspuns utilizator avertizat
| xBebee a răspuns:

Iti spun eu cum am slabit.[am tinut-o o saptamana]

Dimineata
+te trezesti si deschizi geamul
+mananci [ o felie de paine cu margarina si una cu pateu de ficat, bei un ceai, si apoi mananci un mar]
+dupa masa stai 20 de minute
+faci exercitii fizice[ sari coarda, alergi 2 ture de bloc, abdomene-100, flotari -20, genoflexiuni-200, un exercitiu care nu stiu cum se numeste, stai in fund si te tarasti pe covor, cu picioarele intinse, intinzi un picioar, apoi pe celalalt, gimnastica multa gen tumbe in fata si in spate]
-inchizi geamul si mai poti lua o gustare -un mar sau un fruct, fara dulciuri]

Pranzul
-masa se v-a servi la cel putin 3 ore dupa ultima gustare
-vei avea o supa usoara [daca nu mananci trebuie sa bei un ceai sau apa], felul 2 o mancare de cartofi, orice dar nu foarte gras
-vei repeta exercitiile de dimineata tot cu geamul deschis
-poti bea un suc natural sau o limonada

Seara
-vei maanca, dar nu foarte tarziu [maxim ora 8]
-mananci ceva usor, o mancare usoara, sandwich-uri, ceva fara grasimi
-sa nu uiti de sportul de seara [semana cu cel de dimineata in afara de alergat]
-seara fara gustari
-la culcare poti merge la orice ora [indicat ar fi dupa 1-2 ore dupa masa]

Inca cateva sfaturi
- nu manca la PC nimic
- cand faci sport sa te imbraci comod
-sa mesteci incet [bine nu sa stai 5 ani] dar nu pe fuga
-sa nu fii nervoasa cand mananci
-sa nu mananci nimic cu o pofta enorma.

Sper ca te-am ajutat. Fundiţă?

| Cameleon13 a răspuns:

Respecta mesele si exercitii si alearga. tongue