| TrafiKCuJelEuCoLoraT a întrebat:

A venit vara si vreau sa dau burta jos! Va rog o dieta pentru abdomen plat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| catalino200 a răspuns:

Buna! Mama si o prietena de ei folosesc iaurtul activia (nu stiu cum se scrie) si cumpara tarata de la farmacie, nu de aia de porci, cere din cea comestibila si pentru om ia va intelege farmacista ce vrei, ia-ti o punga si un set de 10 iaurturi din alea mini (medii) si in fiecare seara si dimineata mananca una! (amesteci iaurtul cu tarata intr-un bol) ele folosesc asta de 1 luna si ceva da au slabit mai mult de 10 kg, incearca sa faci miscare dimineata, sa fugi prin parc, daca mergi la lucru evita mijlocul de calatorie in comun si fa o alergare usoara, lasa masina acasa ca tie nu-ti trebuie motorinalaughing! Bafta sper sa te ajute!
Funda?

made by LuLubenita

| Feelings14 a răspuns:

Hm. ai putea sa schimbi mancarea. Dimineata cereale/un sandwish/ un ochi. de dupa masa o supa sau ceva cald si lichid.happy iar seara o salata. eu o prefer pe cea greceasca, e foarte delicioasa. am urmat aceasta masa si am slabit 6 kg in 1 luna. :d
nu uita sa faci si ceva sport! happy

| flaviuscr7 a răspuns:

Te-ai gandit cam tarziu pentru asta iar "burta jos" n-o dai doar cu o dieta, ai nevoie de sport in primul rand.Alearga,joaca fotbal,fa abdomene, nu manca dulciuri, multa carne, cartofi prajiti, axeaza-te in primul rand pe mancaruri usoare si nu manca dupa ora 20.Bafta!