| Marynna a întrebat:

Vreau si eu sa ma vopsesc roscata, dar fara sa ma decolorez inainte.Nu vreau neaparat cu permanent, vreau sa fie ceva temporar, ce imi recomandati?(am parul saten mediu)

2 răspunsuri:
| CARMENCITA a răspuns:

Nuantator fara oxidant.Se depune pe firul de par si se duce dupa cateva spalari.Nu deschide culoarea parului.Eu am gasit doar de la o firma in niste plicuri. Poate gasesti ceva mai bun.Era inainte de la Wella care era foarte bun.Era un tub mic cu spuma sau un fel de sampon tot la tub. Mi-a iesit roscat.Mai exista si vopsea semipermanenta fara amoniac si cu oxidant mai slab.Incearca cu un nuantator totusi fara oxidant. Mie mi-a placut cel de la Wella, dar nu am mai gasit.

| loock a răspuns:

Daca ai parul saten sa stii ca roscatul se prinde.iese culoarea exacta. poti sa incerci nuantatorul care tine temporar nu stiu sigur cat, cred ca 3 sau 4 spalari depinde