| znstr a întrebat:

Vreau si eu un mic sfat. In urma cu vreo 2 ani, eram ceva mai plinuta. asta-vara am reusit insa sa slabesc suficient, cat sa raman pe picioare cu o gramada de vergeturi. Ce ar trebui sa fac ca sa scap de ele?big grin Mai ales ca am picioarele lungi si. cu o fusta scurta.neah,nu prea merg vergeturile asteabatting eyelashes Fundita.

Răspuns Câştigător
| Emia9834 a răspuns:

Deci, probabil ca ai vergeturi pentru ca ai slabit repede, asa e?winking dar ca sa scapi de ele: poti incerca sa te hidratezi mai mult pe picioare cu o crema cam de 2 ori pe zi sau o crema antivergeturi sau anticelulitica, cred ca e cam acelasi lucru. sau poti incerca exercitii pentru tonifiere. sau exista aparate dintr-alea mici cu bile pentru masaj. wave succes!

6 răspunsuri:
| znstr explică:

Am uitat sa mentionez ca sunt un pic spre roz. ma ingrijoreaza, pentru ca la majoritatea fetelor am vazut vergeturi, dar albe, nu roz sau de alta culoare. Oricum, multumesc pentru sfaturi.

Emia, imi pare rau ca nu merge sa-ti dau fundita [nu stiu de ce]; o3

| Bianqita a răspuns:

De vergeturi nu poti scapa, dar le poti diminua cu creme si tratamente la salon.

| private09love a răspuns:

Buna!

Din cate sti eu nu mai poti scapa de vergeturi numai prin operatii
sad si eu am vergeturi doarece am crescut prea dintr-o data. Daca sunt roz spre mov poti incerca creme pentru vergeturi daca sunt albe doar prin operatie.

| Elisabetha a răspuns:

Uhm, masaj sau impachetari, sunt cele mai bune

| Lavinia a răspuns:

Sunt o gramada de creme importiva vergeturilor, te sfatuiesc sa te bazezi pe ceva naturist.

| Cristiname a răspuns:

Poti sa cumperi crema de cacao (cocoa butter cream). Iti garantez ca e foarte buna, eu am avut multe dupa ce am nascut si am scapat de toate. E foarte foarte buna. O recomand la toate prietenele mele de obicei.