| Crs a întrebat:

Nu ma mai suport! Ce pot face sa slabesc la picioare, dar foarte mult! Am picioarele de la genunchi in jos cam strambe si nu pot purta nimic scurt, chiar si la pantaloni lungi se vede urat, dar mai ales la rochie, fusta sau pantaloni scurti. M-am gandit ca daca slabesc mai mult la picioare imi va da impresia de picioare mai lungi si se va vedea mai altfel, ca la modele de exemplu. Am si putina celulita si poate ca daca scap de ea si de grasimea de la picioare nu vor mai fi asa evidente parantezele. Dati-mi va rog niste sfaturi de exercitii si masaje si ce creme as putea folosi pentru celulita si slabit. va rog sad Am 1.60 si 50 kg. Si as mai vrea exercitii nu numai pentru picioare dar si sa scap de burtica si sa imi fac corpul mai frumos si vreau asta repede crying

8 răspunsuri:
| Crs explică:

Nu mananc mai mult de 2 ori pe zi oricum big grin
si ma voi apuca serios de sport acasa si voi incepe sa alerg.
multumesc de sfaturi. sper ca voi reusi

| kiss1 a răspuns:

Fara prajeli, fara masa dupa 5-6, fara lenevit in fata calculatorului, doar mult sport, multe legume, fructe, acum ca a venit si vara si foarte mult sport, de preferat alergat seara sau dimineata devreme,(e alegerea ta). Sa nu crezi ca estiprima si nici ultima, totul o sa fie bine pina la urma, ai incredere in mine, ok?

| shadovv a răspuns:

De nu exista metoda de slabit cu creme si alte porcarii. Trebuie sa ai vointa si sa bagi multa munca:

-jogging ~20 min pe zi
-lasa macarea nesanatoasa
-sala

| myhay144 a răspuns:

In primul rand dieta, apoi sport cat de mult, iar cand nu faci sport cauta sa te plimbi cat mai mult, iesi prin oras, iesi cu fetele etc numai sa nu stai in casa, mese vreo 4 sunt de ajuns, dar fara grasimi, paine doar dimineata 3 feli, in rest deloc, alte mese pot fi orez fiert cu o bucata de carne(pui, vita, peste) salate, fructe intre mese, 2 oua fierte o rosie un castravete, cartofi fierti, in general orice e fiert si pe gratar, prajit in niciun caz si sa cauti mereu sa faci ceva! sa fi activa.succes

| ela_9708 a răspuns:

Deci trebuie sa ti un regim cu salate de ex:salata de rosii cu castravezi, salata de legume(varza rosie, morcovi, branza si o ligura ulei de masline)...alte mancaruri ar fi piept de pui la gratar, peste la gratar, branza dietetica si paine graham!big grin
Iar pentru picioare fa exercitii:abdomene si alearga dimineata 1 jumatate de ora si seara, 1 ora... te pup sper ca o slabesti daca tii cont de ce ti-am spwinking:*

| vlaaddd a răspuns:

Alerga mult!
Abdomene!
Mananca sanatos, fara fast food-uri, redu' painea, etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mananca fara grasimi si si fa abdomene si alearga

| teddutzu a răspuns:

Bicicleta...