| georgiana_4980 a întrebat:

Vreau si eu un remediu pentru parul rebel vreau sa il fac drept.am incercat diferite tratamente, il indrept mereu cu placa dar se toceste repede din cauza placii.va roog ajutati-ma

Răspuns Câştigător
| Iulia_9166 a răspuns:

Simplu: Dupa ce il speli il piepteni cu o perie din aceasta http://www.google.ro/......tp?/imgres in timpul in care il usuci si ii dai tu forma dorita. plus are si volum si drept.La mine merge sper sa mearga si la parul tau( funda?)

7 răspunsuri:
| andreiandre a răspuns:

Buna foarte simplu 3 solutii : Crema Briliant se gaseste in saloane. Ulei de Wella sau ceara

| Pinguuuin01 a răspuns:

Ai incercat sa-ti schimbi placa? Dupe ce ti-l intinzi ai putea sa ti-l dai cu niste fixativ(eu asa fac si sincer sa spun dupa ce termin rezista 3-5 zile)... Fundita?batting eyelashes

| ruzycciocolata a răspuns:

Buna.Cum "navigam" pe site-uri am intrat pe lady's si am inceput sa ma uit la produse si am gasit solutie pentru. indreptarea parului http://SPAM/product_info.php?cPath=39&products_id=1521 ai incercat -o? Poate te va ajuta si pentru parul deteriorat http://SPAM/index.php?cPath=65.Sper ca te-am ajutat.

| kairy65 a răspuns:

Ca sa nu se mai deterioreze trebuie sa te dai pe par inainte sa ti-l indrepti cu placa sau alte produse de genu' cu un spray impotriva caldurii - nu stiu daca exact asa se numeste dar banuiesc ca poti sa te duci sa intrebi la coafor si vezi ce-ti recomanda...- partea cu intrebatu' la coafor nu am incercat-o niciodata, dar poti sa incerci tu! -

| FS1 a răspuns:

Vezi cateva tratamente pentru par dar si sampoane / masti profesionale aici: http://suntfashion.com/......a-parului/

| IntotdeaunaEu a răspuns:

Daca ai un par cret si uscat, alege sa-l speli cu un sampon bogat in substante uleioase. In acest fel parul nu se va mai electriza usor datorita peliculei subtire care il imbraca. Dupa spalare aplica o masca pe toata lungimea lui, pentru ca aceasta ii va oferi hidratarea de care are nevoie. Daca parul este excesiv de uscat si deteriorat este cazul sa treci la artileria grea. Si anume, o masca mai concentrata, care va fi lasata pe par un timp mai indelungat. Iata o masca foarte buna, care sunt sigura ca iti va mai imblanzi parul rebel, definindu-ti mai bine buclele. Totodata ii va oferi o hidratare optima.

Aceasta este pe baza de ulei de masline si rozmarin. Se amesteca 50 de ml de ulei de masline cu ¾ ulei esential de rozmarin pe care-l poti gasi in orice plafar. Amestecul se aplica pe par, insistand mai ales pe varfuri. Acestea se acopera cu un prosop si se lasa o ora cu masca. Dupa o ora se vor spala bine. Momentul uscarii este si el destul de important, daca doresti sa ai o coafura perfecta.

| mihaela_2989 a răspuns:

Iti propun ceva : eu am parul foarte moale si des ma spal cu wash&go dar inainte ma spalam cu elseiv si el mi-a facut maru sanatos si poti sa te speli si cu garnier pentru caderea parului iti propun sa iti iei un balsam de par... te pup cred ca ti-am fost de ajutor