| XjessikaX a întrebat:

Cum sa fac s imi indrept si eu parul, dar fara placa :X... dar nu cu apa sau gel chestii de genu ...va roog ajutati-ma dau ffuunnddaa big grin

Răspuns Câştigător
| Loola_9927 a răspuns:

Dupa ce iesi din baie, in timp ce iti usuci parul, tine capul inclinat in jos si piaptana`ti parul in directzie de sus in jos happy Daca ai un par care se intinde destul de greu, poti tine feonul lipit de suvita de par pana faci miscarea sus-jos. Dar ai grija, repetarea asta de "sus-jos" intruna, o sa iti arda parul.Nu stiu ce sa mai zic.Doar bafta!:*

5 răspunsuri:
| Criiss16 a răspuns:

Buna. Eu inainte mi-l intindeam doar cu placa. De ceva timp mi-l intind cu uscatorul si un piaptan rotund, ca acel de la coafor, iar apoi dau peste cu placa, ca daca nu ramane cu prea mult volum. La inceput o sa dureze mai mult, dar dupa prinzi practica, si te faci repede! Eu am parul foarte cret si il fac in 20 min., dar stiu o prietena care il face in 10 min! Sper ca ti-am fost de folos!

| bbubby a răspuns:

Uf. eu am o prietena care are parul undulat spre cret si foloseste o masca de par apoi il indreapta cu feonul si peria. Eu am vazut o si ce sa zic... parca era indreptat cu placa:-| ori ma minte ea si si l indreapta cu placarolling on the floor. oricum sunt si alte solutii ca renumitele sampoane pentru indreptat parul

| VanillaBl a răspuns:

Cu un foer de calcathee hee Glumeam. In primul rand foloseste niste produse profesionale speciale pentru asa ceva. Daca ai parul Cret sau cu tendinta de ondulare natural e mai greu... O buna sugestia ar fi indreptarea permanenta la un salon specializat, costa mult dar merita. Si ai grija cu el, de exemplu tine-l legat cu o esarfa cand dormi si in timp ce il usuci cu feonul piaptana-l cu o perie cu peri de lemn. succes:*

Răspuns utilizator avertizat
| Daniel86542 a răspuns:

Cu fierul de calcat