| BlaBlaAnnie a întrebat:

Vreau un sampon care sa curete foarte bine parul si sa-l lase moale. Ce imi recomandati?

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Head & Shoulders

| DiamondShine a răspuns:

Sa curete bine head & shoulders, sa il lase moale, balsamul din aceeasi gama.

| Narcis2007 a răspuns:

Pentru par moale trebuie sa folosesti balsam de par(otetul de mere diluat merge si el destul de bine), cele mai bune sampoane sunt cele fara sulfati...e amuzant ca doar baieti ti-au raspuns la intrebare pana acum

| OnuOnulică a răspuns:

Pentru un plus de volum

Daca ai parul fin si iti doresti sa capete amploare, iti recomand un sampon care sa confere volum. Impressive Volume de la Londa Professional contine lamaita si bambus care, pe langa suplete si vitalitate, ofera parului lifting, de la radacina.

Sampon Impressive Volume, Londa, 29 Ron;

Impotriva imbatranirii parului

Samponul Age Restore, de la Wella, ingrijeste parul matur, vulnerabil sau deteriorat cu o formula profesionala, cu efect prelungit. Contine Rooibos si unt de Karite, pentru ca parul sa devina matasos si flexibil.

Sampon Age Restore, Wella Professionals, 44 Ron, disponibil in saloanle de specialitate;

Pentru intarirea parului

Strengthening Shampoo din gama Aloe Vera, de la Herbalife, are un parfum delicat si o formula tonifianta. Contine proteina hidrolizata din grau care ajuta la repararea şi întărirea firului de păr. Protejeaza culoarea parului, nu contine parabeni sai sulfati.

Strengthening Shampoo Aloe Vera, Herbalife, 41 Ron;

Pentru stralucire si energie

Garnier Fructis Sensation este o noua gama de sampoane care foloseste puterea fructelor, ca un cocktail exploziv, pentru ca parul sa straluceasca! Toate cele trei sampoane ale gamei contin un concentrat activ din fructe care dimanizeaza podoaba capilara. Poti alege intre Fruty Passion, pentru parul normal, cu tendinta de uscare, cu ulei de cocos si fructul pasiunii, Grapefruit Tonic cu grepfruit si fragute salbatice, pentru parul normal si tern sau Citrus Mint Fresh cu lamaie verde si menta, pentru un tip de par cu tendinta de ingrasare.

| Rebecca123 a răspuns:

Head & Shoulders sau te poti da dupa spalare cu ulei de ricin face parul puternicsi fin

| Cherrylips a răspuns:

Eu recomand produsele de la Macamadia Natural Oil, mai ales samponul si masca de par. Efectele sunt de revitalizare, stralucire, fortifiere. Chiar super bun.

| lavinia06 a răspuns:

Elseve sau loreal

| bibi101 a răspuns:

Loreal Elseve, Nutri Gloss. Iti face parul moale, stralucitor si curata bine.
P.S. Ai putea sa imi raspunzi si mie la intrebari? Mersi.