| sanic2dra a întrebat:

Am parul subtire si foarte moale si putin ondulat. Daca mi-l aranjez intr-un fel, de exemplu mi-l intind cu placa, mi se increteste dupa aproximativ 30 de minute. Vreau sa-l fac sa fie mai rezistent. Ce sampon sau ce "remediu" imi recomandati?

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Bratzz a răspuns:

Nu il mai fa cu placa in primul rand. Cat ii faci tratamentul lasa-l. happy Fa-i masti cu ulei de masline, ricin, albus de ou, iaurt, usturoi. Asta o data pe saptamana. Da-l cu balsam. Cand isi va reveni, cam dupa o luna il poti face cu placa dar inainte de asta da-l cu o solutie de protectie. Si nu-l fa in fiecare zi! fa-l 1-2 ori pe saptamana.

| sanic2dra explică (pentru Bratzz):

Problema mea este ca nu de la placa este asa.Cu placa mi-l fac cel mai des o data pe saptamana poate nici atunci nu sad. Asa e el.Mastile de care zici...le-ai incercat si tu si au dat rezultate?

| Bratzz a răspuns (pentru sanic2dra):

Da. chiar azi mi-am mai facut una datorita tiehee hee. Eu am firul normal si il faceam intr-un timp des cu placa si s-a subtiat. De la primele doua masti se vedea deja diferenta. happyFirul se ingrosase. Dar daca parul tau asa este el subtire... O sa-ti ia ceva timp sa ingrosi firul. Baftaa :* si nu uita si de balsamul de par

| kx123 a răspuns:

Sa nu mai folosesti placa, aceasta il va parea sa para si mai subtire. Si cum spun si fetele, gama Gliss este foarte buna.

| colors113 a răspuns:

Buna! Am parul exact ca al tau. Eu am ajuns la concluzia ca placa nu ma ajuta si ma avantajeaza de 10 ori mai bine parul cret. de aceea am ales gama de la Gliss cu 7 uleiuri nutritive ...sampon,balsam si un spray. acum am niste onduleuri frumoase ..parul nu mai e atat de dezordonat..ci din contra e moale si sanatos