| pitica_2415 a întrebat:

Parul creste d la radacina? in acest caz dc trebuiesc taiate varfurile pentru a creste mai repede?

Răspuns Câştigător
| AIRIUS a răspuns:

Buna!
Varfurile trebuiesc taiate,pentru ca ele se deterioreaza,se pot arde,sunt despicate.
Nu stiu daca ai vazut vreodata un fir despicat si n patru?
Eu am avut,nesansa sa vad asa ceva si n capul meu si cred ca de la placa de par,care o foloseam aproape zilnic si automat ca parul numai creste,pentru nu i se mai da voie.
Asa ca,varful firului de par se distruge,se detrioreza si normal,ca el trebuie taiat.
Si o alta problema,arat rau un par cu niste varfuri, despicate, arse!
Numai bine!

3 răspunsuri:
| A??????? a răspuns:

Buna. Da creste de la radacina dar noi taiem varfurile arse sau despicate :ll

| marianamay a răspuns:

Ca sa iti creasca parul mai repede foloseste o data pe saptamana inainte de a te spala cu sampon o lingura de ulei de ricin si pune`o la radacina parulu si sa vezi ce o sa iti creasca.