| xXx_6498 a întrebat:

Ziceti-mi si mie cel mai bun produs/solutie impotriva arderii parului de catre placa, va rog(ziceti-mi va rog si cam cat costa si unde sa gasesc)

5 răspunsuri:
| Minks a răspuns:

Pai daca intinderea se face prin incalzirea parului, nu prea vad cum poti sa faci sa nu il arda.

| Bulinutssa a răspuns:

Eu folosesc ser pentru varfuri uscate/despicate de la avon. Il aplic pe parul uscat, in special pe varfuri si nu prea aproape de radacina firelor de par. Are consistenta uleiului, doar ca ceva mai gros. Ai sa observi ca atunci cand il indrepti cu placa, va iesi un fel de abur, dar asta tocmai pentru ca temperatura ataca mai mult serul si mai putin firul de par.

| Bulinutssa a răspuns:

Pai...nu prea folosi placa, nu este indicata... poti pune in palma cateva picaturi de ulei, special pentru uz de placa de par si treci degetele prin par, insistent la varfuri. bafta!

FunditZZa?

| Bulinutssa a răspuns:

Pai...nu prea folosi placa, nu este indicata... poti pune ulei special pentru placa pe varfuri.Sunt la avon solutii de par, si nu sunt scumpe.

fundita?

| Bulinutssa a răspuns:

Pai...nu prea folosi placa, nu este indicata...sunt la avon solutii si nu sunt deloc scumpe.

FunditZZa?