| anonim_4396 a întrebat:

Ziceti-mi si mie un sampon bun pentru parul uscat/degradat/varfuri despicate! ma bazez pe voi big grinhappy

Răspuns Câştigător
| diana_6856 a răspuns:

Ai putea folosi dupa ce te speli cu samponul tau (oricare) date cu balsam elseve doar pe lungimea parului si o sa-ti faca perul super catifelat si cu volum

16 răspunsuri:
| MissCamelia a răspuns:

Buna. Eu ti-as recomanda samponul Elseve cu laptisor de matca, balsamul din aceeasi gama si o masca saptamanala cu ulei de masline pe varfurile degradate.pentru mai multe noutati si review-uri despre produse cosmetice, machiaj si ingrijire, intra pe http://camelcutza.blogspot.com/

| Brigitta a răspuns:

Kerastase chiar e cel mai bun big grin
Ceva mai accesibil: L`oreal renutrition sau total repair 5; Pantene; Yves Rocher.

| Bacemi a răspuns:

Balsam pentru par uscat de la Dove.

| JeSa a răspuns:

Acesta, mi se pare de calitate:) - "Kerastase Bain Chroma Riche Sampon",
http://www.haircare.ro/......ampon.html
sau http://www.biolateria.ro/......oleil.html
Baftă.

| i.love.me a răspuns:

Sampoanele isi fac cam aceeasi treaba, curata scaplul, il face matasos, ii da volum, toate fac asta insa trebuie sa avem grija de parul nostru si cu un balsam si o masca. ti le recomnad pe cele de la garnier fructis.nu iti incarca pasul ti'l face fin si e si impotriva firelor despicate. ei increderewinking

| mermadia a răspuns:

Este bun elseve netezire intensa-sampon crema 2 in 1(e maro) si trebuie neaparat si un blasam bun, dove, de exemplu.hee hee

| PenséeArtistiqueღ a răspuns:

Salut.Eu folosesc cu incredere produsele de la Yves Rocher, fabricate in Franta.Am avut si eu parul degradat si dupa ce am utilizat samponul nutritiv de la Yves Rocher s-au vazut rezultatele.Ti-l recomand cu caldura! Succes.

| alina_4026 a răspuns:

Eu am aceiasi problema ca si tine, la mine parul este foarte uscat, il pieptam acum iar peste 1 min el este din nou nepieptanat, firele sint foarte groase.Dermatologul meu si mai multi medici asa mi-am spus ca sampoanele cum ar fi elseve, sunsilk s. a sint pline de chimicate care nu fac decit sa ne distruga parul.Noua ne pare ca daca sint mai scumpe si de firma buna atunci problema este rezolvata, daca il face matasos, usor de pieptanat asta nu inseamna nimic totul se va intimpla cu timpul.Eu am incercat foarte multe tupuri de par si nici unul cu folos.Eu iti dau un tip de par care cu siguranta te va ajuta. Dar nu ai voie sa folosesti balsam sau alte feluri de spraiuri eu te asigur ca te va auta.Insa este greu de gasit, il gasesti doar in farmacii.Denumirea Fitoval Damaged Hair.Cutia este de culoare rosie, numaidecit sa o cumperi de culoare rosie.Vei vedea ce par super vei avea, eu ma folosesc de acest sampon 8 luni de zile si sint foarte multumita.

| anna01 a răspuns:

Un sampon care nu degreseza prea mult-si de la Avon sunt bune, de la Advanced technique+o masca regeneranta, de la Gerovital.Masca cu ou hidrateza parul, dar de baza este o alimentatie corecta bazata pe vitamine, legume bogate in fier.

| Sasha_3991 a răspuns:

Head and soulders e bun in toate doar sa gasesti unul pentru tine.
Mereu ma pot baza pe sampoanele Dove!

| botafogo a răspuns:

Eu folosesc shauma si garnier iti recomand sa folosesti shauma sau cu n inainte de a o sa gasesti tu de 3 ori me saptamana si garnier frucit si doua ori pe saptamana.foloseste balsam de par de la garnier si in 2, 3 saptamani o sa observi schimbarile

| assus a răspuns:

Elseve portocaliu! garantez succes

| Georgy_1051 a răspuns:

Pentru parul uscat cel mai bunn este un balsam.

| razvanel112 a răspuns:

Incearca balsam sau sampon de la fanola nutri care.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Folosind un sampon pentru acele probleme nu vei inlaura problema! Cel mai bine tunde'ti varfurile, ps : cat e cazu, nu te zgarciwinking.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pana la urma mi-am cumparat Elseve Total Repair...va multumesc tuturor pentru raspunsuri:*