| skriil a întrebat:

Buna,am nevoie de ajutor si idei
Imi cade parul, e ars de la placa, firele sunt despicate,tocite, parul e uscat,degradat, nevopsit. Parul meu este ca o matura,aspra si urata. El e ondulat si nu ma pot pieptana caci se transforma in aspectul ala de matura.
As vrea sa incerc niste uleiuri de par si masti,un sampon si un balsam si sa il mai repar,apoi sa il fac cu keratina, sa il indrept permanent ( nu ma puteti convinge sa nu aleg keratina, am o obsesie pentru parul drept ) si sa il vopsesc ombre.
Ce ziceti? cum e bine?

Răspuns Câştigător
| FemeiaPisică a răspuns:

Ai foarte multe probleme cu părul. Dacă o să îl vopseşti şi o să îl îndrepţi o să fie şi mai rău. Întâi, îndepărtează firele despicate şi tunde-te până unde părul este neafectat. Chiar dacă vrei păr lung, trebuie să îl îngrijeşti. Dacă îl tunzi o să îţi crească la loc un păr sănătos.
Încearcă să îţi faci o mască pentru păr formată din ulei de cocos şi ulei de măsline, ajută la regenerarea părului.
Sunt atâtea metode pe internet despre cum să îţi întinzi părul pără placă. Uite, este o metodă bună aceasta:
https://www.youtube.com/watch?v=tSJebFRbnqw

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Mai dati cu placa! Baga mare!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu vei reusi nimic, singura solutie este FOARFECA, l-ai nenorocit deja cu placa...

| MixTape a răspuns:

Eu am parul cret. Si eu il fac cu placa. Eu il spal cu headandshoulders si e mai bogat.

| MorelloYoung00 a răspuns:

Deci...mai intai ia-ti varfurile, dapa poti folosi samponurile si balsamurile de la garnier, si daca ti-l indrepti cu keratina te pot sfatui ca mereu dupa ce faci baie sau cel putin o data pe saptamana sa folosesti ulei de cocos si o masca pentru parul tau...acum depinde si de parul tau!