| Lighto a întrebat:

Crema pentru cosuri Zineryt e buna? Adica, dupa cat timp se vad efectele, cum se aplica, cat costa, chiar are efecte vizibile? Dau funda celui mai complet raspuns! Merci anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Crema este bună dacă este recomandată de medicul dermatolog în urma consultului.
http://www.ymed.ro/zineryt/
Pa, pa.

| maryus24 a răspuns:

Citeste prospectu sau ce scrie pe produs.

| anonnimaeu a răspuns:

La mine nu a functionat deloc si in plus am avut arsuri pe fata dupa el happy... incearca sa te speli des pe fata cu apa si sapun sau cu ceai de musetel... la mine a reusit, si nu iti sparge cosurile, se aplica ca un tub de lipici de cate ori vrei pe zi (cel putin la mine asa mi s-a spus) big grin succes (funda? :s)

| Keyko a răspuns (pentru anonnimaeu):

Sper ca nu te superi dar si eu aceiasi problema. ce tip de acnee ai avut? l-ai folosit 10-12 saptamani? te-ai dus la doctor pentru arsurile acelea? eu am acnee nodulochistica crezi ca merge?

| anonnimaeu a răspuns (pentru Keyko):

Pai am fost la doctor... a zis ca sa termin tratamentul si nu l-am folosit decat 2 saptamani happysincer nu stiu daa ar merge in cazul tau

| IMC90 a răspuns (pentru Keyko):

Nu e suficient zyneritul pentru acneea nodulochistica.

| Keyko a răspuns (pentru IMC90):

De unde sti? si daca ai putea sa dai un raspuns mai... complet. Te roooog! ca incerc de ani sa scap de acneea asta urata si tampita si nimic nu ajuta.

| IMC90 a răspuns (pentru Keyko):

Pai acneea nodulochistica nu prea cedeaza decat la retinoizi administrati sistematic (oral). Mergi la un dermatolog cu experienta in administrarea retinoizilor sa-ti dea roaccutane.
Altceva, e putin probabil sa functioneze.