| anonim_4396 a întrebat:

Acest mesaj este pentru cei ce au terminat Universitatea de Marina Civila si naviga pe mare sau vor!
Buna ziua!
Am vazut un anunt pe siteul Ai Nostrii! cum ca AB CREWING recruteaza cadeti din anul 3. I-am sunat le-am spus de anunt la care am ramas dezamagit total pentru ca nu ii recruteaza si pe cei care au terminat.
Nu mi se pare corect fata de ceilalti care au terminat sa li se spuna in fata cand suna la companie ca recrutatea e doar pentru cei din anul 3.
De ce am mai facut aceasta facultate? Sa avem doar o diploma in mana,si sa nu putem sa ne folosim de ea?
Sa ni se spuna in fata cand ne ducem la companii ca nu avem program pentru cadeti/sau ca nu trimitem cadeti,e o mare minciuna sau se pleaca numai pe relatii si pile?
Sunt care au terminat si nu au reusit sa plece pentru ca asa e in Romania,daca le dai iti practici meseria daca nu, ramai cu diploma in mana.Conosc fosti colegi de facultate care au terminat si lucreaza ca paznici,adica ai o diploma ai terminat o facultate si lucrezi ca paznic, foarte foarte rau am ajuns noi tineretul din ziua de azi.Pe vremea parintilor era mult mai bine.Cine e in acest domeniu si lucreaza cunoaste,era Bricu Mircea care din timpul facultatii iti faceai cadetia,pacat ca nu mai exista flota romaneasca, cineva a avut interesul sa o falimenteze.M-am saturat pe unde sun sau ma duc sa mi se spuna ca deocamdata nu recrutam cadeti sau vino peste 1 saptamana/o luna.

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ești marinar? Ai brevet de marinar? Sunt 100 de companii care te vor. Caută.