| ADEneed a întrebat:

Ajjuuttoorr.sunt in a-8a si nu stiu ce sa fac. vreau sa dau la liceu vocational (teatru) dar mi-e frica de ce vor zice altii. nu-s timida.dar am cateva indoieli fata de talentul meu.ce ar trebui sa fac? unde sa ma duc?
si daca fac un liceu teoretic cu profil filo engleza sau filo germana. oare pot intra la facultatea de arte sectiunea teatru?

1 răspuns:
| Emaaa5728 a răspuns:

Probabil la teatru vei da niste probe ca la orice profil vocational si vei primi o nota pe acele probe de aptitudini, cu cat nota e mai mare atat de buna esti la teatru, plus ca mergi la liceu ca sa inveti.Chiar daca nu vei fi admisa la teatru merita sa incerci!
Daca mergi la filo, o sa poti merge apoi la facultate la Teatruwinking pentru ca la filo inveti multa romana si istorie ceea ce e util :* daca ai merge la profil real nu ai putea merge la Tatru, adica ai putea merge dar nu stiu daca ai intra.
Bafta!:*