| aneurysmmmah a întrebat:

Salut, >TPU!:
Sunt in clasa a IX-a, la profil economic. Eu vreau sa ma transfer din clasa a X-a in alt liceu, la profil vocational: arte plastice. La profilul la care sunt acum nu am desen si muzica, dar am ca limba straina germana. La arte plastice, ce alta limba straina mai invat in afara de engleza? Oare se face germana, adica pot sa aleg? Cum se desfasoara diferenta la desen, la muzica si la istoria artelor; si probabil la limba straina respectiva care o sa invat daca nu voi putea invata germana? As putea gasi modele de teste pe net? Sau? E musai sa fac practica pentru a ma putea transfera la profilul acesta, adica arte plastice? Eu, gen, fac practica dupa ce s-a terminat anul scolar. Eu cum as putea fi sigura ca media anuala a mea va fi mai mare sau nu decat media ultimului admis la profilul respectiv?

1 răspuns:
| Preotul500 a răspuns:

Salut, eu invat la arte, dar sunt pe muzica. Nu, nu inveti alte limbi in afara de engleza si franceza. Nu dai diferente sau ceva, se da examenul normal ca si la admitere. Cel putin asa este la muzica. Si asa cred ca e si la desen. Nu prea se tine cont de media de la scoala, conteaza cat iei in examenul de intrare in liceu. Daca vrei sa aflii mai multe, sa iti explic mai clar, vorbim pe Facebook.