| Batmanuel a întrebat:

Ajutati-ma cu niste informatii, am cautat pe internet dar n-am gasit nimic concret, ce pasi trebuie sa urmez pentru a fi gardian la penitenciar? nu caut sa fac academia de politie pentru ofiteri, vreau agent si am inteles ca pot face doar 4 luni de scolarizare, stie cineva exact unde trebuie sa ma duc si ce trebuie sa fac?

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
De asta ai nevoie, http://anp.gov.ro/web/scoala-nationala-pregatire-agenti-tg-ocna
Succes pe mai departe!
Pa, pa.

| HotuDePrajiturele1398 a răspuns:

Academia de politie sigur ..Bafta.