| Sunshine123 a întrebat:

Alte meserii din care se castiga bine in afara de banci, IT, ingineri, farmacisti, medici si orice are legatura cu matematica?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Agricultura, serele, pomii fructiferi, florile.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Violleta2022):

Daca nu-i matematica mergem direct in sere = )

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, este o alternativa demna de luat in seama!
Se poate face o facultate de agricultura, sivicultura samd.

| Donsavas a răspuns:

Detectiv,grefier,asistent medical,patron, electrician, notar, executor judecătoresc, psiholog, etc.

| F3d0x a răspuns (pentru Donsavas):

Pai pentru un job de electrician ai nevoie de niste matematica(Legea lui Ohm, Kirchhoff etc). Fetita a zis fara matematica, mna, ca doar fetitzele nu prea le au cu matematica.

| AlexDarius3 a răspuns:

Machior, vrizer, fotograf, manichiuristă, pictor, regizor, sunt multe, dar spune la ce eşti tu bun pentru că asta te poate ajuta foarte mult pentru carieră. Eu unul nu sunt bun la mate şi nici cu rugăciuni nu am înţeles-o nici odată, dar în schimb iubesc sportul, vreau să mă fac atlet, soldat, poliţist, profesor de sport sau fotbalist. Totodată mă pricep şi să tund foarte bine deci nici frizer nu ar fi rău.

| MagicOneT a răspuns:

Mai sunt si avocati, traducatori etc. Sunt joburi bune si pe profil uman

| zozonexi a răspuns:

Navigator, deck officer.