| Ivan_Raul_1995 a întrebat:

Am 14 ani si imi plac masinile si driftul. Cum as putea spune tatalui meu ca as vrea sa ma apuc de aceasta activitate si daca m-ar putea invata sa conduc putin. Iar o masina ieftina pentru drift imi puteti recomanda? Si mai am o intrebare, ca pilot de drift cam cat se castiga daca te pricepi? Gen asa o aproximare sau e doar un hobby costisitor? Dau funda

1 răspuns:
| weloveit a răspuns:

Buna, cel mai bine este sa te duci la o pista de karting pentru inceput, sa vezi daca te descurci, sa vezi daca ti place cu adevarat. Sunt multe riscuri ca si pilot. In plus cheltuielile sunt foarte dar foarte mari. Trebuie sa ti modifici masina, sa i pui motor mare, cai putere. Daca nu pornesti de la un capital. N ai nici o sansa. Castigurile vin o data cu experienta acumulata, acum nu ti poate zice nimeni ca un pilot de drift castiga 1000 sau 10000€ pentru ca sunt diferite contracte, de ex poti avea redbull pe masina sau m&m etc. Si sa primesti bani si de acolo. Eu zic sa o iei cu încetișorul si poate in viitor o sa auzim de tine. Oricum ar fi, iti doresc mult succes!