| Ciorba_Bianca_1991 a întrebat:

Am 14 ani si ma gandesc de ceva timp sa dau la liceul militar din alba Iulia, sunt din Reghin.Imi place,m-am interesat mult si mai vin si cativa prieteni de ai mei acolo,faza e că nu stiu daca sunt pregatita sa o las pe mama, tatăl meu lucra in strainatate iar acasa suntem eu si mama, cand i-am spus a început să plângă nu pentru ca era tristă deoarece plecam de acasa dar a spus că toata lumea o sa ma admire daca ma duc acolo. Oare ar fi mai bine sa merg la un liceu din oraș sau ma duc acolo?

Răspuns Câştigător
| armygirl a răspuns:

Cică pierdere de timp...
Dacă asta îți dorești, urmează-ți visul. Fii o mândrie, fii o onoare o onoare pentru cei din jurul tău. Nu vei ieși decât câștigată din toată treaba asta.

Plus că, s-ar putea să regreți dacă alegi să nu urmezi ceea ce îți place. Îți zic din experiență.

3 răspunsuri:
| NelsonM a răspuns:

Stai in oras e pierdere de timp la lm

| Maria1300 a răspuns:

Din cate stiu, deja au inceput sa se depuna dosarele la liceul militar de acolo sad)

| Ciorba_Bianca_1991 explică (pentru Maria1300):

Am 14 ani dar sunt pe clasa a 7-a