| TraficantDeVise10 a întrebat:

Am 15 ani[impliniti astazi] si sunt a8a, deci o sa merg la liceu... Daca ma gandesc bine mi'ar placea sa merg la profilul turism, gastronomie sau mate'info. Ce credeti ca mi s'ar potrivi, avand in vedere ca am media 9, 66 pe primul semestru... Mi-ar placea sa devin ospatar sau fotograflove struck

7 răspunsuri:
| Bog15 a răspuns:

Ce standarde inalte ai big grin, daca vrei ospatar nici nu iti mai bate capu cu liceu, nu iti trebuie, si mai multi ani dai pe caiete pe 4 ani, decat vei primi ca salariu ca ospatar intr-un an, deci pastreaza o sa ai nevoie de ei, ca fotograf, super tare, doar daca esti bun, daca nu, o sa ingrosi randurile celor care mor de foame facand asta. Fa un profil serios, mate-info, biochimie, filologie, si vezi dupa ce faci, ca iti mia vine mintea la cap in timp ce faci liceul, sper ca ai inteles ce am zis big grin bafta

| Crysty_9003 a răspuns:

La multi ani si cred ca turismul ar fi bun pentru tine poti face si fotografii si sa te angajezi in strainatate ca ospatar laughingbig grin

| Magdaa_9339 a răspuns:

La multi anii love struck

| Ssshadow a răspuns:

Nu trebuie sa-ti spuna nimeni...Fa ce iti place mai mult sau cere sfatul cuiva din familie...
Oricum depinde si ce fel de persoana esti.

| Andreea_3136 a răspuns:

La multi ani! Pentru ospatar nu`ti trebuie scoala speciala. este vorba doar de un curs dar sunt mult epersoane care sunt ospatari si `nau calificare. so nu e neaparat necesar...

| dyapapusik a răspuns:

Chimie biologeibig grin

| Lola_3984 a răspuns:

La multi ani! Sunt si eu a8a si tot 9.66 am pe primul' semestru laughing Depinde de iti place sa faci... daca nu ai nici o treaba cu matematica n-ar fi bine sa te bagi, dar daca te pricepi poti sa dai la mate-info mai ales ca dupa liceu poti face ce vrei, iar profilul asta iti ofera o varietate mai mare de oportunitati... Daca sti sigur ce te vei face si nu te mai razgandesti dai cu turismul si cu gastronimia thumbs up