| Mexx99 a întrebat:

Buna TPU.Sunt intr-o mica/mare problema legata de liceul la care urmeaza sa merg.Si am cateva intrebari
1) Am media 5, 85 de intrare in liceu sad si vreau sa merg la un liceu/profil, am mai multe optiuni unde medie e in jur de 7, 43 cam asa) credeti ca are rost sa le trec aceste licee in fisa mea de optiuni sau chiar nu am nici o sansa? Ma gandesc ca poate as avea noroc avand in vedere ca la profilul Stiinte ale naturii de exemplu se vor face 5 clase si vor si 140 locuri )big grin, ce parere aveti?
2) In cazul in care nu intru la liceele cel mai mult dorite,voi avea de ales intr-un liceu cam nasol,cu profilul turism si alimentatie,unde nu cunosc pe nimeni si e departe, dar am auzit lucruri nasoale despre director si chestii, insa mi s-ar potrivi ( imi puteti spune niste informatii despre acest profil etc?)
3) Si un liceu mai bunicel,cu profil protectia mediului, aici am si cunostinte, e aproape si etc.doar ca urasc fizica, biologia si chimia:l
Niste sfaturi va rog:3
Funda!
Voi unde ati merge?

3 răspunsuri:
| doreal a răspuns:

Eu as zice sa intri la 3. Nu cred ca ai vrea un director mai naspa. Urasti bio, chimie si fizica dar nu ai ce face. Nu putem face tot ce ne place.

| NimeniSiAtat a răspuns:

Pune primele licee, cam pe care le ai vrea tu, iar apoi si celelalte (la alea nu cred sa scada media atat) si pune cat mai multe, e necesar pentru media ta.

| Mihai_Vlad_1998 a răspuns:

Pune la ce iti doresti sa intri primul apoi crescator.Si pune-l pa asta stiinte ale naturii fiindca sigur intri si daca urasti biologia, chimia si fizica la acest profil pe astea 3 obiecte se bazeaza ce e medicina nu e turism laughing. Daca omori un om si scapi un platou cu pahare jos nu e acelasi lucru de aceea trebuie sa inveti nu gluma.