| daniela_7403 a întrebat:

Am 2 restante la examene, contabilitate, si nu reusesc sa invat, e ffff.greu,ce sa fac?crying((

15 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Fa dragoste inainte de a te apuca de invatat si daca tot nu reusesti sa inveti, repeta figura s. a. m. d.

| kh1ss a răspuns:

Ia lecitina

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Invata, in loc sa te alinti. Si ca sa inveti, trebuie sa lasi calculatorul la o parte!

| JesterRO a răspuns:

Reaminteste-ti mereu de ce vrei sa inveti!

Shin
| Shin a răspuns:

Ori inveti calumea, ori inveti calumea... Alte optiuni nu vad sa ai happy
Mult noroc, Shin.

| Elly4all a răspuns:

Chai daca ti se pare greu invatatul crede-ma ca nu este chiar asa, incearca cand inveti sa citesti rar asa in cat sa intelegi despre ce este vorba in lectia respectivahappy. ia lectia ca pe o poveste pe are o citesti de multe ori cu sufletul la gurawinking si o sa vezi ca o sa reusesti performanta de a invata pana la restante, iti urez note cat mai mari si spor la invatat!happy

| csintalan a răspuns:

Una din cercetarile efectuate in SUA au aratat ca memoria omului este cel mai eficient a memora inainte de a manca.
Bafta.

| mioara a răspuns:

Vb cu un coleg sa te ajute.

| sebastian_2565 a răspuns:

Dar nu e chiar asa de grea contabilitatea si eu am facut conta 2 ani si mi s-a parut ok pe langa alte obiecte si ...in cele din urma te-as sfatui sa incepi cu bazele contabilitatii teoria aia de la inceput si sa ai si un pix in mana si sa faci toate problemele iar unde te incurci mai repeta odata am toata increderea ca ai sa treci de examen big grin.

| Mya a răspuns:

Te cred big grin. Si eu am avut una la conta, insa m-am straduit... nici eu nu stiu cum, dar am luat nota de trecere!hee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foloseste Memo Plus dar nu foarte mult si des.Succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti cere ajutorul cuiva care se pricepe sau daca e asa greu fa niste meditatii cu un profesor specializat. Iti va explica care e treaba si apoi iti va fi mai usor...baza e importanta.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mobilizeaza ta ca altfel,,,, e gra v... si nu poti intoarce timpul pierdut si ty va parea rau bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am aceiasi problemacrying

| maiamichel a răspuns:

Ce fel de contabilitate? financiara? de gestiune? ce ti se pare greu?