| anonim_4396 a întrebat:

Am aflat ca daca vreau sa devin game designer trebuie sa am o diploma universitara in informatica, dar daca am una pot sa devin si software engineer.Intrebarea mea este: Care credeti ca e o meserie mai frumoasa si mai apreciata?

2 răspunsuri:
| RazzyFUnik a răspuns:

Software engineer

| stiffler21 a răspuns:

Ca sa faci o cariera in '' game designer '' trebuie sa ai un buget ridicat, cu proiecte de saptamani luni poate ani, daca ai norocul sa ajungi acolo ( sa te ajute Dumnezeu ) dar dupa parerea mea este mai usor in depanari software, cu un profit mai mic dar cu multa munca non stop si sigura, cel putin asta e parerea mea, multa bafta