| DarkHorseKai a întrebat:

Daca vreau sa devin un Game Designer sau Web Designer trebuie neaparat sa fac o facurtate specializat pe asa ceva? sau doar sa stii cum se mananca treaba si sa nu am bac, Sa ma pot angaja la " EA, Ubisoft.etc"

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nici pe santier nu te angajeaza fara bac, dapi la firmele amintite de tine.

Treaba sta in felul urmator, tu trebuie sa stii meserie ca asta se cauta la testul de angajare. Dar ia ghici cine va avea prioritate la chemat la interviu? ala care are facultate si nu stie mai nimic, sau tu care nu ai deloc facultate dar esti bun?