| anonim_4396 a întrebat:

Am aplicat azi la 83 de job-uri pe eJobs. (le-am numarat)

Sunt 125 de aplicari in total, 83 de azi plus restul din alte zile.

Ce sanse am sa imi gasesc odata un job?

Răspuns Câştigător
| siriusblack98 a răspuns:

Greu de zis. Si eu cand imi cautam un job am aplicat la sute de joburi. La unele aveam si experienta in domeniu. Dar nu a iesit nimic pana la urma. Romania, tara in care ne plangem ca nu este forta de munca dar nu facem nici angajari.

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Depinde cand isi revine economia si cand scapam de C19 pana atunci e cu dus si intors

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Salut!

Prin aplicat vrei sa spui ca ti-ai depus CV-ul si atat?
Poate ar trebui sa mai arunci o privire peste CV in acest caz, daca chiar nu te-a sunat nimeni, inseamna ca acolo ar trebui sa fie problema.

| anonim_4396 explică (pentru DoarBogdan):

Pai mi-am trecut in CV asa:
- numele complet;
- numarul de telefon;
- adresa de mail;
- facultatea;
- am scris si ca am permis;
- am scris ca sunt o persoana organizata, serioasa, optimista, responsabila;
- am scris ca stiu engleza;
- varsta (20);
- necasatorit(a);

Si am mai scris ca nu am experienta profesionala. Nu are rost sa mint cu asta oricum.

Ce sa mai scriu?

| floresdemayo a răspuns (pentru anonim_4396):

Presupun că ai completat datele tale pe CV Europress, nu?
În locul tău, eu nu aș fi menționat in CV că nu am deloc experiență profesională, acordându-ți măcar șansa de a te chema la interviu. Iar acolo, prin prezența plăcută si atitudinea ta i-ai fi putut convinge că ești potrivit pentru jobul respectiv, chiar dacă nu ai încă experiență. De multe ori, comunicarea e aproape totul.
La o probă de lucru, ar fi cazul să te aștepți. Vor să vadă cât ești de rapid, de perseverent, de conștiincios, de atent la detalii etc
Iar dacă ești chemat la interviu, nu te duce nepregătit. Poți arunca o privire pe internet ca să vezi la ce întrebări ar trebui să te aștepti si ce răspunsuri ar fi potrivite să oferi. Le personalizezi in felul tău, nu trebuie să le retii mot-a-mot, ca acolo. Du-te cu încredere in tine, dacă te cheamă.
Și succes!

| anonim_4396 explică (pentru floresdemayo):

Ok, multumesc!

Dar cum fac sa sterg din CV ca nu am experienta? Ca am incercat si nu gasesc de unde sa sterg. CV-ul e facut pe eJobs

| floresdemayo a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu știu cum arată fomularul / CV-ul lor. Nu completezi nimic in acel spațiu, iar daca esti nevoit să specifici experiența profesională, atunci poți preciza că încă nu ai, dar ai capacitatea de a învăța rapid lucruri noi și de a evolua, dacă ți se oferă oportunitatea de face parte din echipa lor.

| Wr3nch a răspuns:

Eu am cautat din septembrie si am gasit abia in decembrie la inceput. Deci sanse is, dar trebuie rabdare.

| OFQuestions a răspuns (pentru Wr3nch):

La cate job-uri ai aplicat?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde de ce ai scris acolo si cat de competent esti. Degeaba sunt multe. Poti foarte bine sa nu fii acceptat la niciunul, daca sunt aplicări facute la mișto.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Numărul cazurilor favorabile supra numărul cazurilor posibile. laughing