| AvalohAlyn a întrebat:

Am câteva întrebări importante:

1.Ce face un asistent de nutriție și dietetică?
2. Daca sunt semnificativ supraponderal dar vreau să slăbesc oare mă primesc la aceasta postliceală ținând cont de tipul profilului menționat? Sau trebuie sa fiu slav?
3.Se da admitere în generala astfel de școală sau se intra pe baza taxei?
4.Mau e valabilă meseria asta că auzisem că nu mai are relevanta decât dacă mai faci încă o școală dupa aceasta.
5.La școală postliceală FEG Galați se mai face aceasta specializare in prezent?
În afara de FEG, unde as mai putea face o postliceală de asistent de nutriție și dietetică in Galați?

Dai funda cui mă ajută.

Mulțumesc;

Răspuns Câştigător
| dinaprilie a răspuns:

1. Vezi linkul - https://www.spitaljudeteanmures.ro/......tetica.pdf

2. Mergi cu incredere

3. Depinde de scoala - probabil fiind ceva cu profil medical sunt inclinat sa cred ca da - suna si intreaba!

4. Se pare ca mai este din moment ce sunt inca angajati in spitale pe acest post

5. Suna la scoala!