| pixie_5028 a întrebat:

Am descoperit recent Fac de Geodezie din cadrul UCB si mi s-a parut foarte interesanta, am insa cateva intrebari pentru cunoscatori :
Se pune mare accent pe fizica si matematica, incat sa se dea examen la aceste 2 materii?
Este o facultate cu specializare de viitor, un domeniu in care la terminarea facultatii sa-ti gasesti un loc de munca cu un salariu decent?
Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am mare nevoie de funda asa ca iti spun: la cele doua examene, da e adevarat ca se dau, am auzit ca intra in vigoare din 2012 si se dau examene in clasa. a 6-a si a 9-a cred, la engleza, mate si romana.la a doa intrebare.nu sunt sigura. dar cred ca vei gasi de lucru cu salariu decent dar la ce criza.cred ca salariile mari le gasesti in alte tarirolling on the floor

| chironescu a răspuns:

E greu si ai nevoie de materiile astea mai complicate, dar se castiga bine din geodezie si disciplinele inrudite. Asta tocmai pentru ca aria de acoperire, ca sa zic asa, e foarte mare, si fiecare persoana are nevoie, la un moment dat, de serviciile unui specialist. De exemplu (si lista mai poate fi completata): http://roexpertcad.ro/servicii-cadastru-topograf-bihor/index.html

| pixie_5028 explică:

Webkinzmitzi, cred ca tu n'ai citit bine intrebarea, intreb despre o FACULTATE, ce treaba au cls a6-a si a9-a? raised eyebrows

| ANDU_3848 a răspuns:

Eu sunt anul 3 la aceasta facultate! in primul an se da examen la fizica pe fiecare semestru si este oral. matematica se face in anul 1 atat albegra cat si analiza iar din anul 2 doar analiza si doar un semestru. doar ca la restul materiilor de specialitate este foarte necesara matematica. job uri se gasesc si sunt parerea mea satisfacatoare.