| Ciprian351 a întrebat:

Ce stiti de profilul de inginerie geologica din Iasi? in ce domeniu poti lucra dupa ce termini aceasta facultate? in timpul facultatii se pune accent pe ce materii? se face chimie si matematica multa? de ce ar merita urmata aceasta facultate? Astept raspunsurile tuturor cat si acelora care sunt sau au fost studenti ai acestei facultati.Multumesc anticipat.

1 răspuns:
| Nastia a răspuns:

La geologie nu cred ca se pune marea ccent pe mate.cred ca e mai mult vorba de geografie. oricum, nu e o parere avizata, a mea.