| anonim_4396 a întrebat:

Am fost la ceva interviu si imi pare asa dubios si prima data cand am vazut-o pe sefa.Pare un job foarte lejer care cica iti ofera libertate, dar nu stiu de ce cand am vazut-o pe femeia aia am simtit ceva rau. Am cautat organizatia pe net...nu gasesc nimic, e asa dubios. Plus un tip tot imi spune : Du-te lucreaza acolo, du-te acolo, du-te acolo.Parca insista. Iti da si chirie gratis si bani de mancare gratis cica de la UE. De ce mi se pare a fi o chestie cu prostitutie mascata? Si cica mergi si la ceva apartament si acolo lucrezi. AS VREA SA STIU DACA ATI MAI AUZIT DE PROIECTE DE GENUL UE?

12 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

"Explicatia din nou))) Ne-am intalnit intr-un bar si femeia aia a zis de ceva activitati cu copii cica sau munca de birou dar mereu cand zicea de activitatile cu copii tot spunea ca acum nu se vor tine, si cica primesti apartament pe gratis unde trebuie sa mergi sa lucrei cu altcineva la ceva proiecte dar nu a fost PRECISA a zis ca orice proiect adica orice le trece lor prin cap. Dar daca e de la Uniunea Europeana nu ar zice cei de la UE ce proiecte sa faca? Adica fac ei de capul lor? Nu mi se pare NORMAL"

Stai departe de asa ceva, nu este ceva serios ba din contra.
Cine este patron si detine societate comerciala serioasa este inregistrat, da anunturi pe siteuri de profil din Romania care fac angajari nu agata oameni in baruri.
Daca esti fata e clar vrea sa te racoleze, te duce intr-un apartament si nu iti va mai da drumul de acolo.
Ce firma este aceasta, care este denumirea ce numar de inregistrare are la Registrul Comertului? unde are sediul?
Vezi, nu poti sa raspunzi pentru ca nu exista asa ceva. Cine nu da detalii se fereste, se asunde pentru ca nu exista.
Ce UE, ce apartamente si cazare da UE? astea-s niste vrajeli.
Mergi la politie si spune-le ce ai discutat cu aceasta doamna si data viitoare cei de la politie te vor pune sa o suni in prezenta lor si sa stabiliti o locatie, te vei deplasa la locatie si politia o va lua pe sus si o va duce la sectie, FA CHESTIA ASTA PENTRU CA VEI SCAPA PE VIITOR PE CINEVA SA NU CADA IN PLASA RETELELOR DE PROXENETI. Data astea te-ai intalnit cu o femeie pentru ca pe ele le baga la inaintare proxenetii ca femeile prezinta garantia ca nu iti pot face rau, insa pe viitor intra ei pe fir si nu te mai lasa sa pleci, te sechestreaza etc
Deci nu ii lasa sa scape basma curata, mergi si depune o declaratie la politie spunandu-le cu amanunte ce ati discutat si temerile tale ca aici ar fi un paravan de prostitutie!
Stiu destule si aud destule chestii cu si despre proxeneti si retelele lor o buna parte am avut prieteni comuni care la randul lor aveau prieteni aceste jeguri de oameni, pesti.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai fost la interviu la videochat?

| brokxy a răspuns (pentru suntserios):

Detalii))) Ne-am intalnit intr-un bar si femeia aia a zis de ceva activitati cu copii cica sau munca de birou dar mereu cand zicea de activitatile cu copii tot spunea ca acum nu se vor tine, si cica primesti apartament pe gratis unde trebuie sa mergi sa lucrei cu altcineva la ceva proiecte dar nu a fost PRECISA a zis ca orice proiect adica orice le trece lor prin cap. Dar daca e de la Uniunea Europeana nu ar zice cei de la UE ce proiecte sa faca? Adica fac ei de capul lor? Nu mi se pare NORMAL

| mihai69 a răspuns:

Poate M_ue...

| johnnny123 a răspuns:

Păi noi de unde vrei să știm dacă este sau nu prostituție mascată?

Nu spui nici în ce constă jobul, nici unde ai fost la interviu, nici cum ai intrat în contact cu ei, nici ce ați discutat.

Descrierea asta "job foarte lejer care îți oferă liberate, cazare și masă" mie-mi sună a reclamă la videochat. Dar nu am de unde să știu, pentru că nu eu am fost la interviu.

| brokxy a răspuns (pentru johnnny123):

Ne-am intalnit intr-un bar si femeia aia a zis de ceva activitati cu copii cica sau munca de birou dar mereu cand zicea de activitatile cu copii tot spunea ca acum nu se vor tine, si cica primesti apartament pe gratis unde trebuie sa mergi sa lucrei cu altcineva la ceva proiecte dar nu a fost PRECISA a zis ca orice proiect adica orice le trece lor prin cap. Dar daca e de la Uniunea Europeana nu ar zice cei de la UE ce proiecte sa faca? Adica fac ei de capul lor? Nu mi se pare NORMAL.

| johnnny123 a răspuns (pentru brokxy):

Ca regulă generală, interviurile ținute în baruri nu sunt pentru joburi prea serioase...

În afară de cazul în care negociezi un post de director de multinațională într-un bar de la ultimul etaj al unui zgârie-nori din Manhattan.

| siriusblack98 a răspuns:

Cum a zis și johnny123, nu dai absolut nici un detaliu. De unde dracu vrei să știm noi despre ce este vorba?

| brokxy a răspuns (pentru siriusblack98):

Explicatia din nou))) Ne-am intalnit intr-un bar si femeia aia a zis de ceva activitati cu copii cica sau munca de birou dar mereu cand zicea de activitatile cu copii tot spunea ca acum nu se vor tine, si cica primesti apartament pe gratis unde trebuie sa mergi sa lucrei cu altcineva la ceva proiecte dar nu a fost PRECISA a zis ca orice proiect adica orice le trece lor prin cap. Dar daca e de la Uniunea Europeana nu ar zice cei de la UE ce proiecte sa faca? Adica fac ei de capul lor? Nu mi se pare NORMAL

| siriusblack98 a răspuns (pentru brokxy):

Bun, sfatul meu prietenesc deoarece nu vreau să-mi apari în news feed drept altă știre cu o fată răpită pentru prostituție, blochează-i numărul și nu te duce acolo sub nici o formă niciodată. Cauți de lucru? Mergi pe eJobs că sunt doar companii verificate și aplică.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hei!

Îți pierzi timpul și energia, nu e de datoria ta să-i descoperi ci să te protejezi pe tine,

așa că logic ar fi să mergi la un alt interviu, deci incepe și aplică la alte joburi

Mult succes!

| Emma24dsxd a răspuns:

Destul de dubios, si nici tu nu ai explicat foarte clar, ce proiecte UE? Ca sa faci ce? Daca esti fata, ai grija mi se pare suspect, apartament in care sa lucrezi ce? Videochat? Program lejer... ceva nu e normal aici. confused