| Nimeni20192018 a întrebat:

Am fost la interviu la Kaufland, acum o saptamana, si mi-au spus ca ma suna ei în maxim o săptămâna, și nu mă mai sună nimeni, posibil să fiu respins oare, sau de ce să nu ma sune?

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu le așteaptă telefonul și aplica și la alte joburi pe olx

| Violleta2022 a răspuns:

Probabil ca au sute de aplicatii prin care trebuie sa treaca si nu au ajuns inca la tine.
Dupa cum vad, tu esti inca elev, deci au un motiv destul de serios sa nu te accepte, ca sa nu te incurce cu invatatul.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

De obicei, dacă nu te mai sună, aceasta poate însemna un refuz. Cel mai simplu, suni sau mergi până acolo.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Au multi candidati la interviuri nu esti singurul asteapta, te vor suna ei daca te califici pentru postul lor, daca au gasit pe altcineva care întruneste cerintele lor atunci pe acela il vor alege, tu mai lasa CV uri si in alte hipermarketuri nu doar in Kaufland, ai Cora, Carrefour, Auchan, Lidl, Mega Image, si ai de unde alege nu sta sa astepti ca te vor suna ăia din Kaufland, ăia daca te au respins nu te sună.

| Superior a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Poate e fan Kaufland - pierderea lor, asa "soldat" dedidcat rar gasesti.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Esti fată sau baiat? Ce varsta ai?

| Brizbriz a răspuns:

Asta e practica IMBECILA, decat sa iti spuna nu, mai bine nu te suna
lucru MULT mai rau decat nu, din cauza ca astepti si speri angry

| Nimeni20192018 explică (pentru Brizbriz):

Exact … chiar ca e practica imbecila, mai bine ți-ar spune pur și simplu ca esti respins, nu să spună ca te suna, sa de-a speranțe aiurea. Pana mea …

| SingleForOne a răspuns:

Mai mult ca sigur esti respins, dacă erai ce cautau ei, te-ar fi luat in aceeași zi, dar maxim 4. Mai sunt unele situații cand companiile te suna înapoi dupa 1-2 luni, pentru ca n-a gasit pe nimeni, si cel pe care l-a gasit a plecat devreme, dar dupa logica asta, la fel ar fi sunat si alti 50 ca tine, din acea perioada de interviu.

| alexandru3107 a răspuns:

Ar trebui sa dai o fuga pana acolo.