| syjey a întrebat:

Am inteles ca nu se mai ia in considerare media din timpul liceului pentru admiterea la facultate, ci doar bacu si examenul de admitere.Intrebarea mea este daca se mai ia in calcul media de la purteare din timpul liceului?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Din acest an admiterea o sa fie numai pe baza de examen scris sau/si oral ori pe baza mediei de la bacaulaureat, sau o combinatie dintre acestea, asa ca nu se ia in considerare purtarea, aceasta nu este obiect de bacalaureat. Numai bine!

| kanajambe a răspuns:

Daca dai la politie, medicina si altele se tine cont. De ce, ai fost obraznicut?hee hee

| Dana211 a răspuns (pentru kanajambe):

De unde ideea asta cum ca la medicina ti se cere nota la purtare?

| mixxjim a răspuns:

Mai sunt si altele care pot tine cont de media la purtare, pe autonomia universitara pot cere ce vor. te interesezi de asta inainte sa te inscrii la facultatea dorita, sa nu ai vreo surpriza neplacuta sa pierzi examenul si ramai pe dinafara din cauza asta. cele particulare nu cred ca tina cont de nimic laughing succes!

| Funions a răspuns:

Daca dai la orice alta facultate in afara de institutiile statului nu se ia in considerare absolut nici o medie din timpul liceului, doar notele, sau mai bine zis media de la bachappy
Fundita?batting eyelashes

| lucianbarna2012 a răspuns:

Normal ca se tine cont si de media ta la purtare.de exemplu daca ai 8 la purtare nu poti sa dai la Institutiile Statului. GEN politie, pompieri, jandarmi, sri, fbi, Smurd, medicina laughing. Ai si tu grija ce nebunii faci pe la scoala. (P. S si eu am media la 9 si vreau sa dau la pompieri/jandarmi/mascati whistling.) Bafta. Funda big grin?

| Dana211 a răspuns (pentru lucianbarna2012):

Poti da la politie, jandarimi etc daca ai media 8 la purtate. Nu trebuie sa ai sub 8