| anonim12059393939393939 a întrebat:

Salutare,vreau sa dau admiterea la Scoala Sanitara Fundeni pe partea Medical Generalist la buget cu examen de admitere.Intrebarea este daca a dat cineva acest examen si cam care este nivelul de dificultate, deoarece n-am gasit modele de examen si nici macar programa din care se dă examenul

2 răspunsuri:
| LaraClarice a răspuns:

Buna! Învață din manualul de la Corint. In bibliografie sunt specificdare ambele însă cel de la Corint este de baza. Ultima medie de anul trecut a fost 22 puncte din 50, depinde de nivelul de pregătire al candidaților, daca cei mai mulți au învățat, cea mai mica notă poate fi 39 din 50 sau poate chiar 80 din 100. Depinde, se schimba de la an la an.
Cu privire la programă... De învățat este tot manualaul. Acum 2 ani subiectele au fost mai simte însă anul trecut s-a dat mai greu. Dacă înveți e imposibil sa nu iei examenul. Succes!

| 23denisag a răspuns:

Bună! Si eu sunt în situația ta și mă gandeam sa te întreb dacă ai găsit răspunsuri? Am văzut la ei pe pagină că examenul se dă din manualele "Biologie clasa a XI-a editura Cornit" și "Biologie clasa a XI-a, Editura Didactica și pedagogica", dar nu știu exact care lecții, asta mă interesează sa știu mai mult ca sa știu ce trebuie mai exact sa învăț.