| adela2012 a întrebat:

Am inteles ca sunt doua facultati de drept in Bucuresti. La una se intra pe baza mediei de la bac si baza examenului la limba romana, iar cealalta pe baza examenului la romana si la economie. Pot aplica la amandoua ca sa fiu sigura ca intru undeva? laughing))

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Te poti inscrie la examene si te poti prezenta la ele, cu conditia sa nu se suprapuna perioada de examene.

suntserios
| suntserios a răspuns:

De fapt sunt vreo 5-6 facultati de drept prin Bucuresti, dar cea de la Universitatea de stat este incomparabila cu restul fantomelor de la privat. Admiterea o poti da si la toate nu te opreste nimeni