| Angelique93 a întrebat:

Am intrat la doua facultati la buget si nu stiu la care sa renunt: La politehnica(facultatea de chimie aplicata si stiinta materialelor, specializarea industia chimica) sau universitatea Bucuresti (facultatea de chimie, specializare biochimie)?

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Cine ti-a zis tie ca nu merge cu biochimie la criminalistica? dimpotriva, mie mi se pare cea mai potrivita. dar daca tu zici, uita-te un pic aici, poate te ajuta. conducerea institutului de criminalistica, ce studii au http://www.politiaromana.ro/Criminalistic/conducerea_institutului.htm

21 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Ca fata mergi la biochimie. politehnica e si foarte grea, dar iti dai seama ca mergi sa lucrezi in fabrica de produse chimice, cu solventi, tot felul de coloranti si de substante chimice industriale? la 40 de ani cel tarziu ai plamanii si tomacul praf. Cu biochimia poti gasi job-uri mai elegante - in fabrizi de cosmetice, de medicamente, in laboratoare de analize medicale, chiar si prin fabrici de produse alimentare.

| Angelique93 explică (pentru mixxjim):

Eu vreau la criminalistica iar de la biochimie nu pot lucra acolo.

| mixxjim a răspuns (pentru Angelique93):

Pai atunci de ce mai intrebi? laughing trebuie insa sa ti cont ca ai specializare industria chimica, nu prea cred ca asta ti-ar folosi la criminalistica mai mult decat biochimia, dar daca stii sigur atunci dilema nu exista

| Angelique93 explică (pentru mixxjim):

Exista o mare DILEMA si pana maine trebuie sa ma hotarasc!

| Angelique93 explică (pentru mixxjim):

Mersi pentru informatie...cred ca ma duc la biochimie

| mixxjim a răspuns (pentru Angelique93):

winking succes oricum, orice ai alege!

| Angelique93 explică (pentru mixxjim):

Am trimis mail la criminalistica poate imi raspunde cineva si o sa sun maine dimineata.Multumesc frumos pentru ajutor.

| mixxjim a răspuns (pentru Angelique93):

Bravo, foarte inspirata miscare. cu mare placere!

| mixxjim a răspuns (pentru Angelique93):

Hei, cum e? ti-au raspuns ceva, ai vorbit cu ei? ai ales?

| Angelique93 explică (pentru mixxjim):

Da..am sunat si mi a spus ca e mai bine la politehnica pentru ca se face mai multa carte.

| mixxjim a răspuns (pentru Angelique93):

Ok, am inteles. deci sefii aia ai lor is cam prosti laughing bine macar ca te-ai linistit cu alesul, mult succes si spor la toate!

| Angelique93 explică (pentru mixxjim):

Dalaughing...stii cumva de unde pot sa i-au drivere pentru Samsung c3050? am cautat si nu am gasit si vreau sa bag poze si nu merge.

| mixxjim a răspuns (pentru Angelique93):

Nu stiu, imi pare rau sad

| mixxjim a răspuns (pentru Angelique93):

Cine ti-a zis tie ca nu merge cu biochimie la criminalistica? dimpotriva, mie mi se pare cea mai potrivita. dar daca tu zici, uita-te un pic aici, poate te ajuta. conducerea institutului de criminalistica, ce studii au http://www.politiaromana.ro/Criminalistic/conducerea_institutului.htm

| kim26 a răspuns:

Politehnica! E mai grea facultatea. dar daca iti place de ce nu? happy

| Angelique93 explică (pentru kim26):

Da stiu...dar de la poli ies inginer iar de la universitate subinginer si toata lumea spune poli.

| Catalyna306 a răspuns (pentru Angelique93):

Ambele facultati sunt foarte grele.Profil de real chiar, iar daca nu ai fost la real nu te sfatuiesc sa te duci la politehnica.Alege Universitatea din buc, acolo e mai usor.

| Angelique93 explică (pentru Catalyna306):

Am facut matematica-informatica!

| Catalyna306 a răspuns (pentru Angelique93):

Depinde acum.In acest an la mate -info a fost un bac mai accesibil in comparatie cu stiinte ale naturii.La uram urmei, te duci unde vrei tu.Nu te lasa influentata de altii. Daca faci ceea ce iti place asta este tot ce conteaza.

| Angelique93 explică (pentru Catalyna306):

Da,ai dreptate.

| kim26 a răspuns (pentru Angelique93):

Acum, bineinteles ca alegerea e a ta. Multa bafta!

| Angelique93 explică (pentru kim26):

Mersi:*